fbpx

פולסטאר 3 נחשפת ותגיע לייצור תוך שנה

רכב הפנאי-שטח החשמלי החדש של החברה יגיע לייצור כבר בשנה הבאה עם תג מחיר צפוי של 430 אלף עד חצי מיליון ש״ח. הביצועים הרשמיים עוד רחוקים מפרסום, אך בחברה כבר מוכנים לתחרות עם הרכבים הקיימים. תוך שלוש שנים רוצים בחברה להגדיל את המכירות פי עשרה.

פולסטאר 3 תגיע לייצור בשנה הבאה כך לפי החברה, שתיארה את הדגם החשמלי החדש בתור ״רכב פנאי שטח חשמלי אווירודינמי וביצועי״, ותצרף אותו לאוסף ההולך וגדל של רכבים חשמליים שנועדו לגדולות.

החשיפה של הדגם הבא של פולסטאר מגיעה רק שבוע אחרי הטיזר ששחררה החברה לקראת ההגעה של רכב הדגל הבא שלה – פולסטאר 5, שיגיע ב-2024 – וכבר פולסטאר 3 מסומן כחשוב יותר מאחיו הצעיר והמתוכנן. לא רק בגלל שהוא יגיע לשווקים מוקדם יותר, אלא בגלל שפולסטאר 3 הוא רכב SUV, סקטור הרכב הנמכר ביותר כיום בארה״ב.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

בהתאם לכך, כנראה, ההרכבה שלו תתבצע במפעל של וולוו בצ׳רלסטון שבדרום קרוליינה, שם גם יורכב הדגם המקביל לו מצד וולוו, XC90. בהמשך הדרך, פולסטאר מתכננת השקה של עוד שני דגמים לפחות.

אנחנו אמנם לא יודעים הרבה על הרכב השלישי של פולסטאר, אבל כבר עכשיו צפויה לו תחרות לא פשוטה – בין אם זה מול מודל X ומודל Y של טסלה, מרצדס EQC או אי-טרון הוותיק והמעולה של אאודי

נאמנים למקור אך משתנים

העיצוב החיצוני של פולסטאר 3 רכב חשמלי חדש מבית פולסטאר

לפי התמונות ששחררה פולסטאר, נראה שפולסטאר 3 יתבסס בהרבה על העיצוב הקיים של פולסטאר 2, בעידון הזוויות, עם עיצוב פנסים קדמיים דומים למדי וחלק אחורי גבוה ורחב יותר, כיאה ל-SUV. מבחינת העיצוב הפנימי, אין כרגע תמונות רשמיות, כך שנצטרך להחזיק את סבלנותנו עוד קצת.

חלק מפולסטאר 3 יתבסס באופן ישיר על פולסטאר 2, שמגיע עם מנועים בעוצמה של 221, 228 ו-402 כוחות סוס, עם טווח נסיעה של כ-540 קילומטר לטעינה. אם פולסטאר 3 יעמוד בביצועים הללו בלבד כבר מדובר ברכב לא רע בכלל, ואנחנו מצפים ממנו להתעלות על הביצועים של פולסטאר 2.

עיצוב הרכב ממשיך את המגמה שנועדה להפריד חזותית ועיצובית בין הרכבים של פולסטאר לאלו של אחותה לתאגיד ג׳ילי, וולוו. למרות שפולסטאר 3 אמור להתבסס על הפלטפורמה החשמלית שתשרת גם את הגרסאות הבאות של XC90, בחברות משתלדים להציג רכבים שונים ככל הניתן זה בזה, ובפרט בחלוקת החלל הפנימי.

מנכ״ל פולסטאר תומאס אינגנלאת' ציין כי פולסטאר 3 יוצע בשתי גרסאות – הנעה קדמית או הנעה כפולה, בדומה לאחיו הגדול ממנו. כמו כן, הוסיף, פולסטאר 3 הדו-מנועי יוכל להתחרות בכל אחד מרכבי הפנאי-שטח החשמליים הרציניים שנמצאים בשוק כרגע, אך לא פירט את הביצועים הצפויים לרכב.

התחרות מצטופפת

אינגנלאת' התייחס גם לתחרות המצטופפת בעולם הרכב החשמלי, שזוכה לכמות עצומה של חברות הזנק השואפות להשיג נתח מהמכירות המתרחבות. ״אנחנו לא חברה וירטואלית שמחכה לבנות את המפעלים שלה ולמכור מכוניות; אנחנו חברה אמתית שכבר עושה זאת. שני הרכבים זוכי הפרסים שלנו כבר על הכביש בארבעה עשר שווקים בעולם ואנחנו צופים עליה במכירות העולמיות ל-29 אלף רכבים בשנה.״

עד אמצע העשור מתכננים להשיק בפולסטאר עוד שלושה דגמים חשמליים לפחות (פולסטאר 4 ב-2023 ופולסטאר 5 ב-2024), ולהגדיל את מספר המכירות פי עשרה – ל-290 אלף רכבים ב-30 שווקים ברחבי העולם. כמו כן, פולסטאר מתכוונת לגשת להנפקה בנאסד״ק, אך לוח הזמנים לכך טרם פורסם.

בחברה לא התייחסו באופן רשמי למחיר, אך בהתאם למתחרות הישירות של הדגם – I-Pace של יגואר או iX של ב.מ.וו, שנמכרים בחצי מיליון ש״ח ו-429 אלף ש״ח, בהתאמה, כנראה שפולסטאר 3 יזכה לתג מחיר דומה אם יעשה עלייה בעתיד. בארה״ב, אגב, המחירים צפויים לעמוד על כ-75 אלף דולר, אך נאלץ להמתין להודעה רשמית לפני שנדע מה המחיר והאם הביצועים מצדיקים אותו.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button