fbpx

סלון על גלגלים: וולוו מציגה את ה-EM90

המיניוואן החשמלי של מותג הרכב השוודי משדר יוקרתיות ומבקש להגדיר מחדש את חוויית הנסיעה.

אמ;לק

מותג הרכב השוודי וולוו, שפועל תחת בעלות קבוצת הרכב של ג'ילי, חושף מיניוואן ראשון מתוצרתו, חשמלי ויוקרתי העונה לשם EM90, עם שישה מושבים וסוללה של 116 קוט״ש. בשלב זה נמכר רק בסין.

בהרחבה

מותג הרכב השוודי וולוו הוקם בשנת 1926 כי "האמנו שאף אחד אחר לא עושה אותם מספיק חזקים או בטוחים מספיק לכבישים שבדיים" כך נכתב באתר החברה. במשך עשרות רבות של שנים וולוו הייתה מזוהה בעיקר עם רכבי סדאן, כל זה השתנה בשנת 2002 עם הצגתו של ה-XC90, רכב הפנאי הראשון של החברה. 8 שנים אח"כ, בשנת 2010, וולוו נרכשת על ידי קבוצת ג'ילי הסינית ובשנת 2019 מוצג ה-XC40 ריצ'ארג', הרכב החשמלי הראשון של וולוו.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

וולוו נתפס לא מעט כמותג שמרני ומבוגר, ונדמה שדווקא הכניסה לעידן התחבורה החשמלית עושה עוזרת לו לשקם את התדמית – בחברה משקיעים לא מעט משאבים בפיתוח מוצרים לקהלי יעד חדשים שהיו מזוהים פחות עם המותג, לפחות עד היום. דגם אחד כזה הוא ה-EM90, המיניוואן הראשון של וולוו, חשמלי ויוקרתי. 

ה-EM90 מבוסס על מיניוואן חשמלי אחר, ה-009 של זיקר, מותג נוסף שנמצא בבעלות קבוצת ג'ילי, וכאשר מסתכלים על שני הרכבים, לא קשה להבחין עד כמה שהם דומים אחד לשני. 

נסיעה במחלקה ראשונה

פנים הרכב של וולוו EM90 עם מושבים מפוארים בתצורת ספה עם גג פנורמי גדול

6 מושבים מרופדי עור מתכווננים חשמלית עם חימום ואוורור, מגשים מתקפלים ומשענות לידיים, מסכי תצוגה – כולל מסך תקרה מתקפל בגודל 15.6 אינטש עם תמיכה במגוון אפליקציות ואפילו שיחות ווידאו שעומד לשימוש הנוסעים היושבים בשורת המושבים השנייה והשלישית, מערכת שמע איכותית מבית Bowers & Wilkins ועוד – בוולוו אומרים שה-EM90 הוא מרחב מחייה על גלגלים ושואפים להגדיר מחדש את חוויית הנסיעה.

פנים הרכב של וולוו EM90 עם מושבים מפוארים ומגשים מתקפלים הפתוחים ממול כל מושב

וולוו EM90 

המיניוואן החשמלי של וולוו מבוסס כאמור על המיניוואן החשמלי של זיקר, שניהם עושים שימוש בפלטפורמת ה-SEA של ג'ילי שמיועדת לרכבים היוקרתיים יותר של המותגים שפועלים תחת המטרייה של קבוצת הרכב הסינית. תחת המטעה של וולוו, אנחנו מקבלים מיניוואן חשמלי שמצויד במנוע חשמלי אחורי בהספק של 200 קילוואט (כ-270 כ"ס), סוללה בנפח של 116 קוט"ש וטווח נסיעה של 738 ק"מ – על פי תקן CLTC. תקן זה ידוע כמפרגן במיוחד כך שטווח הנסיעה ה"אמיתי" צפוי להיות נמוך במעל 35% מהמספר המוצהר. ה-EM90 נטען מ-10% ל-80% בפחות מחצי שעה.

‎מיניוואן חשמלי יוקרתי וולוו EM90 עם דלת צד פתוחה

המיניוואן החשמלי של וולוו נמתח לאורך של יותר מ-5 מטרים (5.21), רוחבו יותר מ-2 מטרים (2.02), גובהו 1.86 מטרים ובסיס גלגליו 3.21 מטרים. ה-EM90 של וולוו מצויד במערכת מתלי אוויר שמטרתה העיקרית היא לשפר את נוחות הנסיעה.

כדי לשמור על בטיחות הנוסעים ברכב ועל אלו הנמצאים בסביבתו, מקבל ה-EM90 של וולוו לא פחות מ-30 חיישנים ו-8 מצלמות שמספקות כיסוי היקפי. הרכב מחזיק ביכולות OTA לטובת קבלת עדכונים, נהיגה אוטונומיות בדרגה 2+ וטעינה דו-כיוונית, מה שאומר שהמיניוואן החשמלי יכול לתפקד כספק אנרגיה ולא רק כקבל.

מתחרים? 

סגמנט המיניוואן החשמלי מתפתח לאיטו, עדיין אין היצע גדול של דגמים אך התעניינות – יש בהחלט ולא פעם דווקא מכיוון מותגי יוקרה. מעבר למתחרה מבית, הזיקר 009, מי שנמצא במרכז הכוונת של הוולוו EM90 הוא ה-EQV, המיניוואן החשמלי של מרצדס.

כרגע רק בסין 

את ה-EM90 של וולוו תוכלו למצוא רק בסין ולא בשום מקום מחוצה לה – לוולוו יש פעילות ענפה גם באירופה וגם בצפון אמריקה ולכן מצב זה לא צפוי להשאר כמות שהוא, המיניוואן החשמלי של וולוו צפוי לצאת גם מגבולות הרפובליקה העממית עם גרסאות נוספות, כמו הנעה כפולה, בין השאר. מחירו של ה-EM90 נקבע על 818,000 יואן, סכום שווה ערך לכ-105,000 אירו.

מאמרים נוספים

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button