fbpx

צפו: ה-EQG, ה-G החשמלי של מרצדס מסתובב על המקום

טיזר חדש שעלה לרשת מספק לנו הצצה על היכולות של רכב השטח החשמלי היוקרתי.

סדרת ה-G של מרצדס תמיד הייתה סמל ליוקרה ברמות הגבוהות ביותר. מדובר באחד מרכבי השטח היקרים ביותר שכסף יכול לקנות – מחיר גרסת ה-AMG עומד בישראל על יותר מ-1.7 מיליון שקלים.

ולמה אנחנו קוראים לו רכב שטח? כי הוא באמת כזה. לצד היוקרה, מדובר על רכב עם יכולות לא מבוטלות בעולם שמעבר לאספלט.

במרצדס עובדים כבר תקופה על G חשמלי, שמו יהיה כנראה EQG – ואם דגמי הבעירה הפנימית של ה-G יקרים, אתם יכולים לצפות שגם תג המחיר של ה-G החשמלי צפוי לשבור שיאים.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

קרוב לוודאי שה-EQG יהיה הרכב החשמלי היקר ביותר של מרצדס – לפחות עד שה-VISION EQXX, שנטען כי הוא בעל טווח של יותר מ-1000 ק"מ, יגיע לייצור (אם זה באמת יקרה).

המחיר של ה-G החשמלי צפוי להיות גבוה, והיכולות – בהתאם. בסרטון שפרסמה מרצדס, אנחנו מגלים אחת מהן – היכולת להסתובב על המקום, מה שנקרא "Tank Turn".

האפשרות להסתובב על המקום היא אחת מיכולות התמרון החשובות של טנקים בשדה הקרב. איך זה קשור לרכב חשמלי? אנחנו לא בטוחים שאנחנו מבינים. האם זה שימושי? כנראה שלא ממש, האם זה מגניב? כן, מאוד!

רכב נוסף שבוודאי מוכר לכם שמציע את ה-Tank Turn הוא ה-R1T הטנדר החשמלי של ריביאן שהחל להמכר לאחרונה בארה"ב ושכל המגזינים וגופי המדיה שעוסקים במבחני כלי רכב, גם כאלו שלא עוסקים רק ברכב חשמלי "עפים" עליו לגמרי – מה שגורם לנו להתבאס עוד יותר מכך שכנראה שלא נראה אותו מגיע לכאן לישראל.

בזמן שה-G של מרצדס עושה שימוש בפיצ'ר ההיגוי האחורי שלו כדי להסתובב על המקום, ה-R1T משתמש בטכניקה אחרת – היכולת לנהל את פיזור המומנט בין 4 גלגלי הרכב.

במרצדס כבר הודיעו שהם מתכוונים להגמל מבנזין עד שנת 2030 ובקצב שהם מציגים דגמים חשמליים חדשים – נראה שהם בהחלט בכיוון הנכון.

מאמרים נוספים

תגובה אחת

  1. VISION EQXX לא אמור להגיע לייצור הוא רכב נסיוני בחיבור כל הטכנלוגיות העתידיות של מרצדס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button