fbpx

טסלה הקימה 50,000 עמדות מהירות ברחבי העולם

חברת טסלה מציינת יעד משמעותי - הקמה של עמדת הסופרצ׳ארג׳ר ה-50,000 בעולם, שהותקנה בקליפורניה, וזכתה לצבע מעניין.

בעית הביצה והתרנגולת בעולם התחבורה החשמלית היא בעיה לא פשוטה – אם אין פריסה של עמדות טעינה, אף נהג לא ירצה לקנות רכב חשמלי, ואם אין רכבים חשמליים, אף חברה לא תרצה לפרוס רשת של עמדות יקרות שלא נעשה בהן שימוש.

טסלה החליטה לפתור את הבעיה עוד בתחילת דרכה, כשהחלה למסור את רכבי המודל S הראשונים בשנת 2012. כבר אז החברה החלה לפרוס את עמדות הסופרצ׳ארג׳רס שלה במדינות קליפורניה וניו יורק בארצות הברית. החברה הבינה שבלי רשת טעינה אמינה ופשוטה לתפעול, יחד עם טעינה ביתית, יהיה קשה לשכנע אנשים לעבור לרכב חשמלי.

רוצים לקבל את כל העדכונים על טסלה ועל רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

בתקופה בה לא הייתה כמעט פריסה של רשת עמדות מהירות (או כל סוג אחר של עמדות לצורך העניין), וגם הפריסה הקיימת הייתה של עמדה בודדת בהספק של 50 קילוואט במעט מאוד מיקומים, טסלה החלה לפרוס רשת הולכת וגדלה של תחנות עם מספר עמדות בכל תחנה בהספק של 100 קילוואט, שהתפתחו עם השנים ל-250 קילוואט, ולדור האחרון של העמדות שלהם, שיכול לספק עד 350 קילוואט.

סטנדרט גבוה לטעינה

תחנות הטעינה של טסלה, עם המראה המזוהה שלהן, הציבו סטנדרט גבוה מאוד לתחנות טעינה – בכל תחנה החברה מציבה לפחות ארבעה מטענים סופר מהירים, ולעתים התחנות שלהן מצוידות גם ב-16 מטענים (כמו התחנה בחולון), ואף ביותר מ-40 מטענים, במקומות מרכזיים בעולם.

החיבור לעמדות הטעינה הוא פשוט מאין כמותו, מגיעים עם הרכב, מחברים והמטען מזהה את הרכב ומתחיל טעינה. אין צורך באפליקציה, צ׳יפ או כל אמצעי אחר, הטעינה פשוטה פחות או יותר כמו השימוש בדלקן. וזאת, בניגוד לעמדות אחרות שלעתים דורשות התקנת אפליקציות ייעודיות שמסרבלות את הטעינה.

מעבר לכך, דוח של J.D Power שפורסם ברבעון הקודם מצא שהאמינות של המטענים של טסלה גבוהה משמעותית ביחס לרשתות טעינה אחרות בצפון אמריקה. ״במהלך הרבעון הראשון של 2023, כ-21.6% מנהגי הרכב החשמלי שביקרו בתחנות טעינה שאינן של טסלה לא הצליחו להטעין את רכבם״, נכתב בדו״ח, ״לצורך השוואה, רק 3.9% מנהגים שהשתמשו ברשת הסופצ׳ארג׳ר של טסלה דיווחו על בעיות דומות״.

ההשקעה של טסלה בחווית הטעינה לא מסתכמת רק בכך, טסלה מאפשרת לבעלי רכבי החברה להצביע ולהשפיע על המיקומים של תחנות הטעינה העתידיות, היא מייצרת ומוכרת עמדות טעינה ביתיות, והיא מאפשרת באמצעות אפליקציה לסמראטפון לראות את מצב הטעינה של הרכב, ולשלוט עליו.

טעינה בכל פינה

מאז 2012 רשת הטעינה של החברה הלכה וגדלה. טסלה החלה לפרוס תחנות בכל מדינה בה החלה לשווק את רכביה, כולל בישראל – טסלה הקימה 150 עמדות סופר מהירות בקרוב ל-20 מיקומים בארץ (תוכלו לראות את מיקומן במפת עמדת הטעינה).

ואתמול, 11 שנים אחרי שפרסה את הסופרצ׳ארג׳ר הראשון, טסלה הקימה את העמדה ה-50,000, עם מעל 5,000 תחנות (מיקומים) בעולם. מה שהופך אותה לחברת הטעינה המהירה הגדולה בעולם.

הכיתוב סופרצ׳ארג׳ר מספר 50 אלף, בתחתית של עמדת הטעינה המהירה של טסלה

החברה לא חשפה את מיקום המטען ה-50,000, שבניגוד לעמדות הלבנות שלה, קיבלה את צבע האולטרה-אדום (Ultra-Red) שמוצע כחלק מאפשרויות הצבעים של רכבי החברה. אך סרטון מרחבי הרשת מראה שהעמדה הוקמה בקליפורניה, (בה הוקמו גם העמדות הראשונות).

בנוסף למטענים המהירים, החברה גם פועלת להתקנת עמדות רגילות (AC) במיקומים שמתאימים לטעינה לאורך זמן. רק לאחרונה החברה חתמה על הסכם עם רשת הילטון להתקן של 20,000 עמדות במלונות הרשת, שצפויות לקום כבר בחודשים הקרובים.

בקרוב הרשת תהיה זמינה לכלל הרכבים?

נכון להיום רוב המטענים של החברה בעולם (וכולם בישראל) סגורות לרכבי טסלה בלבד, אך בשנתיים האחרונות החברה החלה לפתוח חלק מעמדות הטעינה שלה לכלל הרכבים החשמליים. המהלך הזה הולך להתרחב בעיקר בארצות הברית, אחרי שהחברה חתמה על הסכמים עם מספר יצרניות רכב שיקבלו גישה לרשת המטענים שלה (בתמורה להטמעה של תקן הטעינה שפותח על ידי החברה, NACS).

סביר להניח שבסופו של דבר גם העמדות של טסלה בישראל יפתחו לכלל הרכבים, אך בשלב זה אין מידע לגבי מתי מהלך כזה צפוי להתרחש.

בשורה התחתונה, רשת הטעינה של טסלה יכולה להפוך למקור הכנסה גם עבור החברה מצד אחד, וגם לתת שירות לכלל נהגי הרכב החשמלי מהצד השני, ועם 50,000 מטענים מהירים, מדובר במהלך משמעותי מאוד.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button