fbpx

גרסת 2023.26 של טסלה מביאה איתה עדכונים משמעותיים

גרסה חדשה של טסלה עם השם 2023.26 נצפתה בארה"ב והיא מכילה עדכונים רבים והחזרת פיצ'ר שרבים מהמשתמשים חיכו לו.

אפליקציית Teslascope, אשר מנטרת גרסאות תוכנה חדשות של טסלה איתרה את 2023.26 בתחילת חודש יולי.

העדכון מביא איתו אפשרות טעינה באנרגיה סולארית (עוד לא בארץ), רענון של האפליקציה ספוטיפיי, חיבור BT לשלטי פלייסטיישן 5, שיפור ותכונות נוספות, תוספות לפיצ'רים קיימים, והחזרת פיצ'ר אחד אשר ישמח את כולם.

עדכון לספוטיפיי

טסלה רק מציינת ברשמי הגרסה: "הפעל את המוזיקה, הפלייליסטים, הפודקאסטים וספרי האודיו של Spotify שלך עם מראה ותחושה מוכרים יותר. עבור אל App Launcher > Spotify. נדרש חשבון פרימיום." מבלי לפרט יותר מדי. וכיוון שהעדכון עדיין לא קיבל תפוצה רחבה קשה לדעת מה עודכן, אך כל פיצ'ר נוסף יתקבל בברכה לאפליקציית ספוטיפיי במערכת ההפעלה של טסלה.

טעינה סולארית

בעלי Powerwall, הסוללה הביתית של טסלה המחוברת לרשת החשמל, המאפשרת את טעינת הרכב גם בשעות הלילה מאנרגיה מתחדשת, יכולים כעת לבחור כמה מטעינת הרכב תגיע מהשמש וכמה ממקורות אחרים (כמו רשת החשמל הביתית).

למעשה בגרסה החדשה ניתן להגדיר שהרכב יטען לפחות עד למינימום מסויים ללא תלוי בייצור החשמל מאנרגיה סולארית, וששאר הטעינה תתבצע רק מאנרגיה סולארית (או מה-Powerwall), כך גם במקרה שאין מספיק אנרגיה סולארית או אנרגיה ב-Powerwall, הרכב ידאג להטען מרשת החשמל.

שני מסכים באפליקציה של טסלה, שמאפשרים לשלוט על כמות הטעינה שתגיע מאנרגיה סולארית.

בארץ ה-Powerwall עדיין לא נמכר, אבל StoreDot, חברת הזנק ישראלית, כן מנסה לעזור לטסלה עם סוללה שיכולה להטעין 160 קילומטרים של טווח בחמש דקות בלבד.

מגבים מתנהגים בהתאם

פיצ'ר שנעלם ועכשיו חוזר – הפעלת המגבים מפעילה אוטומטית את הפנסים של הרכב.  הפיצ'ר אמור לאפשר למכונית להפעיל את המגבים רק כשגשום עם מצב Auto, ולא להפעילם מתי שלא צריך כמו שיש טפטוף או איזה חרק נמרח על השמשה, כמו שקרה בעבר במודל 3 ובמודל Y, עד כדי כך שטסלה הוציאה עדכון לאפשר הפעלה ידנית של המגבים, כמו פעם. מדובר בפיצ'ר אשר הפריע רבות למשתמשי טסלה במדינות גשומות מאוד, והחברה החליטה לטפל בזה, פחות רלוונטי אלינו, מהסיבות הברורות.

שליטה אלחוטית לשלטי משחק

ניתן לשחק עם שלטי משחק על גבי בלוטוס בשירות ה-Arcade, שירות המשחקים של טסלה. עד כה, בשביל לשחק עם שלט של PS5, היה צורך לחבר אותו עם חיבור USB, כעת עם עדכון 2023.26 אפשר לחבר אותו עם BT. טסלה ממליצים על פלייסטיישן 5, אך יש להניח שגם שלטי Xbox ושלטי בלוטוס נוספים יעבדו בהתאם. כמובן שניתן לשחק רק כשהאוטו במנוחה.

עוד חטיפים

כמו שכבר ציינו, יש לא מעט עדכונים בגרסה החדשה. עוד פיצ'רים שלא הזכרנו:

  • אפשרות לצפות במספר מצלמות בבת אחת בסביבת הרכב.
  • הסליידרים במסך לכיוונון עוצמת השמע, טמפרטורה, ומכסת הטעינה יותר מדויקים לפי טסלה, בעיה שפקדה הרבה משתמשים והתלונות בנושא היו רבות, נקווה שבאמת נעשה הישג רציני בתחום.
  • אפליקציית ניווט – ניווט אוטומטי מציג כעת פרטים נוספים על היעד שלך.
  • אפליקציית ניווט – אפשרות ויזואלית לראות מתי היעד שלך נסגר או עומד להיסגר.

ועוד.

מתי זה מגיע?

את עדכון הגרסה, כמו כל גרסת OTA (מהאוויר), ניתן לבצע עם חיבור WiFi יציב. הגרסה האחרונה (וגם גרסת 2023.26.1) החלה בכניסה הדרגתית לישראל, כך שאם עדיין לא קיבלתם את העדכון, כנראה שאתם צפויים לראות אותו בשבועות הקרובים.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button