fbpx

ריינג' רובר חשמלי בדרך, רשימת המתנה נפתחה

יצרנית רכבי הפנאי היוקרתיים מבריטניה מפרסמת טיזר לדגם החשמלי הראשון מתוצרתה.

  • ריינג' רובר חשמלי, הרכב החשמלי הראשון של מותג לנד רובר בדרך.
  • יצרנית רכבי הפנאי היוקרתיים מפרסמת טיזר חדש וגם מודיעה – פתחנו רשימת המתנה.
  • הריינג' רובר החשמלי נמצא בשלבים אחרונים של פיתוח ויגיע לייצור סדרתי ולשווקים ב-2025.

כשבחור בשם מוריס וילקס (Maurice Wilkes) שהיה היו"ר והמנדס הראשי של חברת רובר (Rover Company) תכנן את הלנד רובר הראשון, בשנת 1947, הוא בכלל לא תכנן על מוצר ארוך טווח – הוא ראה בעיני רוחו כלי רכב קשוח וספרטני שישמש בעיקר לצרכי חקלאות, סוג של טרקטור אפילו – הוא בטח לא דמיין, שהפרויקט שהתחיל עם כמה חלקים של ג'יפ (לא בטוח שמעריצי לנד רובר השרופים ישמחו לשמוע את זה) יהפוך לימים לאחד ממותגי רכבי הפנאי-שטח הנערצים והנחשקים בעולם והוא בטח ובטח לא תיאר לעצמו שאחרי 78 שנה (שימלאו ללנד רובר ב-2025), החברה תתחיל למכור רכבים 100% חשמליים.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

העובדה שבלנד רובר מתכננים ל"חשמל" את המותג היא לא חדשה, האמת היא שיותר נכון לכתוב JLR או לנד רובר יגואר, צמד המותגים הבריטים שפועלים כיחידה אחת. ב-JLR מדברים על "חשמול" כללי של המותג כבר הרבה מאד זמן, המכונית החשמלית של יגואר, ה-I-PACE, הוצגה ב-2018 ונמכרת עד היום.

התוכנית של JLR לגבי מותג לנד רובר היא להציע אופציה חשמלית לכל אחד מהדגמים שלהם – מה שאמור לקרות עד שנת 2030. בחברה צופים שעד אז, כ-60% מסך מכירות החברה ישוייכו לדגמים המונעים על ידי מנועים חשמליים וסוללות.

דגמי לנד רובר

עם השנים וצרכי השוק, הדגמים של לנד רובר הלכו והפכו מעודנים יותר ויוקרתיים יותר, אבל תמיד תמיד שמרו על יכולות שטח גבוהות. אחת המשוכות הגדולות שלנד רובר הייתה צריכה לעבור בשנים האחרונות היא הצגתו של הדיפנדר החדש, הדגם שנחשב להכי ספרטני בליין שלה, שקנה לעצמו עדת מאמינים אדוקים בכל רחבי העולם. הדיפנדר החדש הוצג ב-2019 בתור חיה שונה לגמרי ולמרות גל ההלם הראשון, נראה שבלנד רובר צלחו בהצלחה את האתגר והדיפנדר ממשיך להיות רכב שטח מבוקש ונערץ, גם היום.

אחרי הדיפנדר יש לנו את סדרת דגמי הדיסקברי, שלפחות עד הצגתו של הדיפנדר החדש היוותה סוג של שילוב בין שתי הסדרות – מצד אחד הדיפנדר הספרטני והקשוח ומצד שני פאר היצירה והיוקרה, הריינג' רובר – סדרת דגמי הפנאי-יוקרה של המותג. הריינג' רובר הוא הדגם הראשון של לנד רובר שהולך ל"התחשמל", שאר הדגמים יבואו אחריו.

רייינג' רובר חשמלי

טיזר לחלקו האחורי של הריינג׳ רובר החשמלי

הריינג' רובר החשמלי שיוצג רשמית במהלך השנה הבאה (2024) ויגיע לאולמות התצוגה ב-2025, יעשה שימוש בפלטפורמה חדשה של לנד רובר שפותחה כדי להוות בסיס לרכבים חשמליים. שמה של הפלטפורמה – EMA, ולא פורסמו כמעט שום פרטים לגביה.

בלנד רובר אומרים שהריינג' רובר החשמלי יהיה "רכב פנאי יוקרתי בגודל בינוני" מציגים טיזר קצר שמראה בין היתר את הגלגל של רכב הפנאי-שטח היוקרתי בתוך מים ומפרסמים את אחד הנתונים הרשמיים היחידים לגביו – יכולת חציית מים בעומק מקסימלי של 850 מ"מ, ללמדנו שלא משנה מה השינויים שעוברים דגמי לנד רובר, דבר אחד לא ישתנה אף פעם וזו מורשת השטח המפוארת של המותג.

הגלגל של הריינג׳ רובר החשמלי

מההבזק הקצר בו רואים את הרכב בסרטון אנחנו יכולים גם ללמוד שמבחינת עיצוב, נראה שהריינג' רובר החשמלי הולך להיראות דומה מאוד לאחיו בעל מנוע הבעירה הפנימית.

מתחרים 

ממרצדס EQG דרך ג'יפ ועד ריביאן R1S – כל יצרני רכבי הפנאי-שטח או הציגו כבר דגמים חשמליים משלהם או שהם עובדים עליהם – וכמובן שדגם דגמי רכבי פנאי חשמליים יוקרתיים שפחות מיועדים לשטח יהיו על הכוונת של דגמי לנד רובר החשמליים, כשאלו יגיעו.

כמה יעלה הריינג' רובר החשמלי, והאם אפשר כבר להזמין אותו?

באתר הישראלי של לנד רובר כבר מופיע אזכור לריינג' רובר החשמלי אבל בלנד רובר העולמית מצהירים שעדיין לא ניתן להזמין את הרכב – מה שכן אפשר לעשות זה להצטרף לרשימת המתנה שתאפשר, למי שנרשם בה, להזמין את הריינג' רובר החשמלי בהזמנה מוקדמת מתישהוא במהלך שנת 2024.

מחירים לריינג' רובר החשמלי אין אבל מספיק להציץ בטבלת המחירים של דגמי הריינג' רובר הנוכחיים, שנעים בישראל בין 1,225,400 ש"ח ל-1,938,100 ש"ח, אפשר להבין לאיזה קהל יעד אקסקלוסיבי הם מיועדים, מה שלא צפוי להשתנות ואולי אף להתייקר עם הגעתו של הדגם החשמלי.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button