fbpx

הצבא נוסע על סוללתו: בקרוב נראה יותר רכבי צבא חשמליים

חטיבת ההגנה של ג׳נרל מוטורס נבחרה לפיתוח סוללה לרכבים צבאים חשמליים על ידי משרד ההגנה.

בדיוק כמו שחברות, גופים מסחריים ולקוחות פרטיים בוחנים ואף מיישמים את המעבר לתחבורה חשמלית, כך גם בצבאות השונים, צבא ארה"ב הוא הבולט מבניהם.

משרד ההגנה האמריקני הגדיר לאחרונה יעד של צבא נקי מפליטות עד 2050 – יעד שאפתני במיוחד שאמור לחסוך לו מאות מליוני דולרים.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

גם אם זה לא יקרה בסוף בדיוק בנקודת היעד – אנחנו רואים שבשטח, דברים כבר זזים. אחד מהדברים האלו קשורים לחטיבת ההגנה של ג'נרל מוטורס, GM Defense שמפתחת ומייצרת רכבים טקטיים – זו נבחרה לאחרונה על ידי יחידת החדשנות ההגנתית במשרד לפתח סוללות לרכבים טקטיים / קרביים.

קברניטי צבא ארה"ב אמרו לא פעם שההתחממות הגלובלית מאיימת לא פחות ואפילו יותר ממלחמות בין מדינות, משרד ההגנה הגדיר אותה כ"איום אסטרטגי" ובאתר Electrek הוזכרה גם אמרתו של צ'אק הייגל מזכיר ההגנה שכינה את השינויים באקלים כ"מכפילי איום" שבפוטנציאל שלהם להחריף משברים קיימים.

עוד הזכירו במגזין מספר אירועים אקלימיים שפגעו ישירות במתקים צבאיים אמריקניים חשובים כמו הוריקן מייקל, שהחריב חצי מהבניינים בבסיס חיל האוויר טינדאל בפלורידה, בסיס הצי בווירג'יניה, שמאויים על ידי עליית מפלס המים, נהר המיזורי שעלה על גדותיו ושטף את בסיס חיל האוויר בנברסקה, גורם לנזק של חצי מיליארד דולר ועוד ועוד ועוד.

בצבא ארה"ב מבינים את הסכנות הענקיות שמציב האיום האקלימי ומנסים לתת מענה היכן שרק אפשר, חלק מתוכנית האקלים האסטרטגית The Army Climate Strategy עליה הכריז משרד ההגנה.

אחת הדרכים לפעול היא כמובן על ידי שילוב של יותר רכבים חשמליים, משימה עליה הופקדה כאמור ג'נרל מוטורס, שהתבקשה להתאים את פלטפורמת האולטימום שלה לשימוש ברכבים צבאיים.

Ripsaw M5 עם הנעה היברידית חשמלית
Ripsaw M5 – רכב לחימה עם הנעה חשמלית-היברידית

על פי בקשת צבא ארה"ב, ב-GM יצרו במיוחד גרסה צבאית להאמר החשמלי שלהם שתיבחן בחודשים / שנים הקרובות, מצוידת בסוללת האולטימום שמגיעה במספר גרסאות מ-50 ועד 200 קילוואט. בצבא יעמידו את הרכב במספר אתגרים על מנת להבין אם אפשר לסמוך על רכב חשמלי בתור רכב צבאי מן המניין.

ואיך כל הנושא הזה מתקשר לישראל?

ישראל וארצות הברית הולכות יחד יד ביד, הצבא האמריקני והישראלי שומרים על קשר הדוק וארה"ב מספקת סיוע לישראל בעלות של מיליארדי דולרים. אם צבא ארה"ב בוחן רכבים חשמליים, כנראה שבטווח הארוך האסטרטגיה שלהם תשפיע גם על ישראל.

מאמרים נוספים

תגובה אחת

  1. מקווה מאוד שצהל יהיה חכם מספיק לא לבנות תלות על רכבים חשמליים.
    צהל אמור לתפקד בשיאו בחירום ואם זה אומר שצריך רכב מזהם, אז זה מה שצריך.
    הדבר האחרון שצריך זה שנפיחה של תחנת כוח תשבש את מערך האספקה או שגדוד סיור יצטרך לחכות לטעינה של האמר.

    מלחמה צריך לנצח. סביבה זה לזמנים שלום.
    תראו לי אוקראיני אחד שמבקר את זלנסקי על נושאי סביבה בקרב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button