fbpx

יגיע גם אלינו? טסלה עצרה הזמנות למודל 3

תושבי צפון אמריקה וקנדה לא יוכלו להזמין את גרסת הלונג ריינג', שהיא אחת מהפופולריות בליין הדגמים של יצרנית הרכבים החשמליים, לפחות עד שנה הבאה.

בטסלה לא מוכנים שהלקוחות שלכם יחכו שנה ויותר לרכב החשמלי החדש שהם הזמינו, והחליטו לעשות מעשה ולעצור את ההזמנות. הגרסה הראשונה שלא יוכלו תושבי צפון אמריקה וקנדה להזמין היא גם הפופולרית ביותר בליין הדגמים של טסלה – המודל 3 בגרסת הלונג ריינג'.

מי שיכנס לעמוד של המודל 3 באתר האמריקני יבחין מיד בכפתור של גרסת הלונג ריינג' שהפך לאפור, והגרסאות היחידות שכן ניתן להזמין הם המודל 3 בגרסת ההנעה האחורית הרגילה או מודל 3 בגרסת הביצועים – פרפורמנס.

באתר טסלה, בעמוד של טסלה מודל 3, הכפתור לבחירת Long Range כבוי ולא ניתן לבחירה

על פי מגזין Electrek, בטסלה היו עדים בחודשים האחרונים לעלייה משמעותית בהזמנות של רכבים חשמליים בחלקים מסוימים בצפון אמריקה, כשהגורם מספר אחד לכך הם כמובן מחירי הדלק שמרקיעים שחקים, מחייבים את האמריקנים והקנדים (ואת כולנו בעצם) לשלם עוד מאות דולרים בחודש על מוצר צריכה בסיסי.

המלאים של דגמים מסוימים של טסלה אזלו כבר בחודש מרץ האחרון, ובחודש מאי אילון מאסק אף התריע שהוא שוקל ברצינות לעצור את ההזמנות לדגמים חדשים של טסלה.

רוצים לקבל את כל העדכונים על טסלה ועל רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

והנה זה קורה ולמרות שטסלה שוברת את שיאי הייצור של כל הזמנים שהיא עצמה קבעה, זה עדיין לא מספיק לה בשביל לעמוד בביקוש – עדות לכמה אנשים רוצים לעבור לרכב חשמלי וכמה שהתחום הזה נמצא ב"בום". 

המחיר לגרסת המודל 3 לונג ריינג', שתשוב למדף רק בתחילת השנה הקרובה (2023) גם הוא הוסר מהאתר, ולפני העדכון עמד על 57,990 דולר – בהתחשב בעליות המחירים שראינו מטסלה בשנים האחרונות, אפשר להעריך כי המחיר הזה יהיה גבוה יותר בהמשך.

ומה קורה אצלנו? נכון להיום, באתר הישראלי של טסלה המודל 3 לונג ריינג' זמינה להזמנה במחיר של כ-271 אלף ש"ח כולל מיסים. אולי נראה את אנשי צפון אמריקה וקנדה מתחילים לעשות יבוא אישי של דגמי טסלה מישראל בקרוב.

פול ״חשמל״ בניוטרל

לא יכולנו לחשוב על תיאור טוב יותר של עולם הרכב של לקראת סוף שנת 2022: היצרניות חושפות דגמים "על ימין ועל שמאל", הטכנולוגיה מתפתחת (טווחי נסיעה שמתקרבים ל-1,000 ק"מ ומהירויות טעינה שעולות), מחירי הדלק מרקיעי שחקים והלקוחות רק רוצים לקנות – אבל אין רכבים!

השילוב הקטלני של עולם שמתאושש ממגפת הקורונה והמלחמה באוקראינה גרמו לכך שנדרשת המתנה של כמה חודשים (במקרה הטוב) כדי לקבל את הרכב החשמלי שנפשיכם חפצה בו.

כולנו תקווה שהמצב הזה יסתדר במהרה.

מאמרים נוספים

תגובה אחת

  1. ונתפלל על שלום במזרח אסיה, כי אם תחל מלחמה [יותר כמו 'כיבוש', פחות 'מלחמה'] בין האימפריה התעשיתית סין -שרוב ייצור -וייצוא האלקטרוניקה בעיקרו ממנה , -לאי 'טיוואן'- שיש לה ג"כ יד חזקה בתעשית השבבים ומסכי ה-LCD וחשובה מאוד בכלכלה העולמית- יהיה מיתון כלכלי יותר גדול ממלחמת רוסיה-אוקראינה ועיצומים מערביים בלית ברירה….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button