fbpx

יונדאי איוניק 5 N נחשפת רשמית עם 641 כ"ס

הפרויקט המיוחד של יונדאי, לו חיכו רבים במשך הרבה מאד זמן, האיוניק N, יוצאת סוף סוף אל אוויר העולם - מפלצת ביצועים חשמלית עם הספק ומומנט קיצוניים ומערכות ייעודיות שאחראיות להוריד את כל הכח הזה אל הכביש בצורה יעילה. יש כאלו שעדיין מאמינים שההנאה מנהיגה מתה עם הופעת הרכב החשמלי?

כולם כנראה שמעו על חרדת הטווח, אבל יש חרדה אחרת, כזו שלא מדברים עליה בפרהסיה. את השיח עליה תוכלו למצוא בקבוצות וירטואליות, בפורומים ובמפגשים של חובבי רכב – החרדה הזו נקראת חרדת ההנאה מנהיגה.

מזה שנים, ישנם לא מעט חובבי נהיגה שלא ישנים טוב בלילה והסיבה? רבים מהם צופים מהצד בדאגה על העלייה הדרסטית בפופולריות של הרכב חשמלי ועל יצרני הרכב שאם לומר את האמת, די הפסיקו להתעניין במנועי בעירה פנימית, וברור לגמרי איפה מושקעים כיום מרבית המשאבים, מה שגורם להם לחבר'ה האלו לחשוב רק על דבר אחד – ימיה של פעולת הנהיגה לשם ההנאה ספורים.

אז זהו, שלא. 

יונדאי איוניק N היא לא המכונית החשמלית הראשונה שמציגה נתוני הספק ומומנט גבוהים – גם טסלה מודל 3 פרפורמנס, קיה EV6 GT וכמובן טסלה מודל S פלייד לא ישאירו הרבה סיכוי למכוניות ספורטיביות לא-חשמליות שיעמדו איתן ברמזור.

יונדאי איוניק 5 N

יש גם מכוניות-על חשמליות, מכוניות מרוץ שאושרו לנוע על הכביש הציבורי, כמו הרימאק נבארה, לוטוס אביג'ה או ניו EP9, אלו מצוידות במנועים עם הספקים של אלפי כוחות סוס, ותגי מחיר של מאות אלפי ומיליוני דולרים. זה נחמד אולי בעבור שחקני כדורגל מוכרים או כוכבי קולנוע מעושרים, אבל בעבור רוב האוכלוסיה, זו שצריכה להגיע יום יום לעבודה, קצת פחות. לעמוד בפקקים עם רכב שמוציא הספק של 2000 כ"ס יום יום, פעמיים ביום, בדרך אל ומהעבודה, לא נשמעת לנו כמו החווייה הכי פרקטית או מהנה במיוחד.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

אבל האיוניק N היא לא זה ולא זה. במהלך השבוע היא מכונית רגילה לכל דבר, עומדת בפקקים, עם כסאות בטיחות לילדים במושב האחורי וקניות מהסופר בתא המטען – ממש כמו כולן. אבל כשמגיע סוף השבוע, וכל המשפחה ישנה עד מאוחר או נחה לה במזגן, בעליה של האיוניק N מעיר אותה מוקדם, ויחד הם יוצאים לכמה שעות של נהיגה מהנה – בכביש הציבורי או במסלול המרוצים.

איוניק 5 N על המסלול

לאחר עבודה קדחתנית ולא פחות מ-6,000 מיילים של מבדקים ופיתוח על מסלול הנורבורגרינג שבגרמניה, פרויקט ה-N היה מוכן לצאת אל אוויר העולם.

שיפורים וחיזוקים 

האיוניק 5 N היא לא שכפול של יונדאי לקיה EV6 GT, אלא גרסה מחוזקת ומשופרת של הקרוסאובר החשמלי של יונדאי. כדי להבטיח שהמרכב יוכל לעמוד בעוצמה שמייצרים צמד המנועים החשמליים של האיוניק 5 N, הספק מקסימלי של 641 כ"ס ומומנט של יותר מ-75 קג"מ, חוזק מבנה הרכב והשלדה בעשרות נקודות, ובתוך כך גם החיבורים של המנוע והסוללה שעובו וחוזקו.

אחרי שהם וידאו שהאיוניק 5 תעמוד בלחצים, עברו המהנדסים לתכנן איך היא תעביר את כל הכח הזה אל הכביש בצורה חכמה ויעילה, כך שתתקבל מכונית חשמלית מהנה לנהיגה. כדי לעשות זאת, הם נדרשו לטפל בכמה וכמה מישורים:

הבולמים כויילו באופן מיוחד כך שיתאימו לעומסים הנוצרים בנהיגה ספורטיבית, הבושינגים שופרו, דאמפרים וקפיצים הנשלטים בצורה אלקטרונית הותקנו, משולשים מאלומיניום נוספו לאלו העשויים מפלדה שמגיעים כסטנדרט באיוניק 5 הרגילה ותת-השלדה חוזקה.

נהג האיוניק 5 N החשמלית יוכל לשלוט על אופי אספקת וניצול הכח והתנהגות הרכב – במצב N-Race הרכב נכנס למצב ספרינט – כל הכוח של הרכב זמין לשימוש. במצב Endurance (סיבולת), הרכב מנהל את הסוללה, אספקת הכח מהמנועים ועוצמת הרגנרציה על מנת לקבל ביצועים אופטימליים במשך שני סיבובים שלמים במסלול.

בנוסף לכך, מצוידת האיוניק N החשמלית במצב דריפט, שעל פי יונדאי מדמה את תחושת העבודה עם המצמד כמו במכוניות הנעה אחורית עם מנוע בעירה פנימית, מצב גרין בוסט בו הרכב מגיע לקצה ההספק שעומד על 641 כ"ס ולתאוצה מ-0 ל-100 בתוך 3.4 שניות.

כדי לצנן את האווירה, ציידה יונדאי את האיוניק 5 N במערכת קירור משודרגת, שכוללת בין השאר תוספת של חרכי כניסת אוויר מקדימה, שינוי במיקום הרדיאטורים באופן כזה שלא יגרום להם לשחרר אוויר חם אחד על השני ומערכת קירור שמן משופרת לסוללה.

לתת גז בסיבובים זה מעולה, אבל בלי לדעת לבלום, אף אחד לא באמת יכול להגיע לאיזשהן תוצאות – בדיוק בגלל זה ציידו מהנדסי יונדאי את האיוניק 5 N בבלמים הגדולים ביותר שהותקנו אי פעם ברכב מתוצרת יונדאי, עם מערכת קירור עצמאית, ששומרת במקרה שהעניינים מתחממים יתר על המידה. מערכת הבלימה הרגנרטיבית של האיוניק N החשמלית גם היא עובדת ברקע, ומסייעת להורדת העומס שנגרם בעת האטה על מערכת הבלמים.

חישוקי 21 אינטש לאיוניק 5 N

ולבסוף, נפגשת האיוניק 5 N עם הכביש דרך חישוקי 21 אינטש וצמיגי פירלי P Zero Elect – ייעודיים לרכב חשמלי.

סוללה וטווח נסיעה 

האיוניק 5 N זוכה לקבל גם סוללה משופרת מדור רביעי, שמפיקה 84 קוט"ש זמינים לשימוש, שיפור מהדור השלישי – אותה סוללה הפיקה אז 77.4 קוט"ש בלבד. נתוני הטווח הרשמיים לא פורסמו ואנחנו לא רוצים לזרוק סתם מספרים לאוויר – מדובר אמנם בסוללה לא מאד גדולה וגם לא מאד קטנה, אך עם ביצועים כאלו, טווח הנסיעה צפוי להיות מושפע בעיקר מאופי הנהיגה וכלל שהנהג ילחץ יותר את הדוושה, כך יתקצר טווח הנסיעה. האיוניק 5 N מציעה גם שני מצבים להכנה מוקדמת של פעולת הסוללה – אחד למסלול ואחד למיאוץ דראג.

חוויית נהיגה 

זוכרים את חרדת חוויית הנהיגה עליה דיברנו בהתחלה? אז ביונדאי השקיעו לא מעט מחשבה באיך אפשר למנוע אותה. האיוניק 5 N מקבלת פיצ'ר העונה לשם N e-Shift – תפקידה של מערכת זו הוא לדמות תחושה של העלאה הילוכים, והיא עושה את זה על ידי יצירת הפרעות מינוריות וכמעט לא מורגשות באספקת הכח, יחד עם סאונד הפצפוצים הידוע שבוקע ממערכת הסאונד של האיוניק 5 N ומדמה הורדת הילוכים – ללא ספק אחד מהצלילים שחובבי הרכב הכי אוהבים, שמטרתה ליצור חווית נהיגה שמזכירה מאד את זו שברכב בעירה פנימית.

פיצ'ר ה-N Active Sound+, יוצר סאונד זהה לזה של רכבי ה-N של יונדאי העושים שימוש במנועי בעירה פנימית, להשלמת החוויה.

עיצוב פנימי  

פנים הרכב של היונדאי IONIQ 5 N

מבט פנימה מגלה לנו סביבת נהג עמוסה בכפתורים ואת זה אנחנו פחות אוהבים. ה-N החשמלית הראשונה של יונדאי מקבלת גם היא את מושבי ה"באקט" הספורטיביים שקיימים בדגמי ה-N הבנזיניים. האיוניק 5 N תהיה זמינה לרכישה בלא פחות מ-10 צבעים, כולל כמובן הכחול N הידוע, שיהיה זמין לראשונה גם בגימור מט.

מחיר ותאריך השקה 

מכיוון שלא מדובר בהשקה רשמית, אלא יותר בחשיפה של הדגם, אין יותר מידי מידע לגבי כמה תעלה היונדאי איוניק 5 N, מתי היא צפויה להגיע לאולמות התצוגה והיכן. אם נצטרך לשער, אז קרוב לוודאי שנראה אותה נמכרת גם באירופה וגם בארה"ב. ומה לגבי ישראל? אנחנו מקווים לראות את האיוניק 5 N מגיעה גם לארץ הקודש – רק אם אפשר שזה יהיה מהר יותר מהאיוניק 5 הרגילה. כמה יעלה התענוג בשקלים? אנחנו לא יודעים אבל לדעתנו הספרה הראשונה בתג המחיר של האיוניק 5 N תהיה 3. מה אתם חושבים?

מאמרים נוספים

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button