fbpx

מרעיד את האדמה: הטנדר של טסלה נכנס לקודש הקודשים האמריקני

כפי שפורסם בשבועות האחרונים, החברה צפויה לחשוף את דגם הטנדר שלה בחודשים הקרובים. רכבי הטנדר מהווים מרכיב משמעותי בשוק הרכב האמריקאי ותופסים נפח גדול בשיח על החברה מאז שהתחילה להפיץ את דגמיה. הנה סקירה קצרה של השמועות, ושל מהלכי המתחרים המרכזיים

רכב הטנדר של טסלה נמצא במרכז השיח על רכבים חשמליים היום. ככל הנראה, זה הרכב החשמלי שזכה לציפייה הרבה ביותר בכל הזמנים – על אף שפרטים רבים עליו עדיין אינם ידועים. לפי דברי מנכ"ל החברה, אילון מאסק, הטנדר מיועד להימכר בלא יותר מחמישים אלף דולר. "אתם אמורים להיות מסוגלים לרכוש טנדר מוצלח מאד בארבעים ותשעה אלף דולר או פחות" הוא ציין.

טווח הנסיעה של הרכב צפוי להיות כ-500 מייל (800 ק"מ), ולפי מאסק הוא יוכל לגרור כ-136 טון (זו אינה טעות – המודל X כבר הצליח לגרור 113 טון). חשיפת הדגם מתוכננת, כך נראה, להמשך השנה הנוכחית. לאור המפרט המרשים וההתעסקות התקשורתית הרבה בדגם החדש, המתחרים המרכזיים מציגים גם הם את יכולותיהם בתחום הטנדרים החשמליים:

Rivian R1T – מקדימה את טסלה בחדירה לשוק האמריקני

בתקופה האחרונה ריביאן השתדלה לשמור על פרופיל נמוך בכל הקשור למידע חדש או תמונות של טנדר R1T החדש שלה, כמו גם בנוגע לוואן שנמצא בשלבי פיתוח – R1S. לפני מספר שבועות פירסמה החברה תמונה ראשונה של הרכב בטוויטר. לפי הפרסומים, ניתן יהיה לאבזר את הטנדר במטבח נשלף ובעוד אביזרים ייעודים שמעוצבים בהתאם לתא המטען שלו.

חברת ריביאן מבצעת כעת סדרת בדיקות לטנדר החשמלי שלה, שמיועד להתאים גם לכביש וגם לשטח, ומתכננת להתחיל לייצרו כבר בשנה הבאה. בינתיים, טסלה עוד לא שחררה אפילו עיצוב ראשוני של הטנדר המדובר. לכן, כנראה שריביאן תשיג את טסלה בכניסה לשוק הטנדרים בארה"ב.

הטנדר החשמלי של Rivian עם מטבח למטיילים
תמונה: Rivian

Ford F-150 – ינצח את טסלה ביכולת גרירה

פורד מיהרה לשחרר מידע מסקרן בנוגע לדגם החשמלי של הטנדר המוכר, שעלה לכותרות בשבוע האחרון בעקבות סרטון שלו גורר קרונות רכבת עמוסי טנדר במשקל כולל של 500 טון(!). על אף שמדובר ברכב שנוסע על מסילת רכבת במישור, אי אפשר שלא להתרשם מיכולות הרכב. 

הטנדר, שנחשב היום לאחד הרכבים הטובים והבולטים בשוק הרכבים האמריקאי, צפוי להגיע בשנת 2020 כרכב היברידי. כמה חודשים מאוחר יותר אמורה החברה להשיק גרסה חשמלית לחלוטין – אך לא ברור כמה תעלה ומה יהיה טווח הנסיעה שלה.

פורד F-150 חשמלית
תמונה: Ford

Atlis – נתונים מרשימים ב-45 אלף דולר

חברת הרכב אטליס אמנם חדשה יחסית בסביבה, אך רבים צופים לה נתח שוק לא קטן כבר בעתיד הקרוב. החברה מציינת שהטנדר שלה, דגם XT, יהיה אחד הדגמים הנוחים והשימושיים שנחשפו. לדברי יצרנית הרכב, הטנדר יכול להגיע לטווח של עד 500 מיילים רק בעזרת הסוללה החשמלית שלו. בתוספת לטווח הרחוק, הטנדר בעל יכולת גרר מרשימה של כמעט 16 טון, ועם יכולת נשיאה כמעט 2.3 טון בתא המטען.

Fisker – כבר הוכיחה את עצמה בתחום ההיברידי

חברת הסטרטאפ הקטנה בבעלותו של הנריק פיסקר הכריזה במפתיע השבוע על שני דגמי טנדר חדשים מאת החברה – הדגמים מתוכננים לצאת אחרי הוואן של החברה, כאשר שניהם ישתמשו באותה שלדה. תמונות שפרסמה החברה מציגה דגמי קונספט שדומים לדגמים של ריביאן.

החברה מעוררת עניין בזכות התכניות האמביציוזיות ומרחיקות הלכת שלה והחדשנות שכבר הפגינה בעבר- כאשר שיווקה את הרכב ההיברידי הראשון עם אפשרות טעינה באמצעות כבל. שני הדגמים החדשים מצטרפים לשלושה "קיימים" – Fisker Emotion, Fisker Orbit והוואן שמתוכנן לייצור בשנת 2021. 

מנגד, לחברה הקטנה אין מפעל ייצור והחוסר בהכרזה על תוכניות כלכליות פרקטיות משאירות ספק משמעותי בנוגע להיתכנות האמיתית של דגמי החברה.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button