fbpx

אחרי שנים של המתנה: הפיקאפ של טסלה סוף סוף מגיע

הטנדר, שכונה Cybertruck בשבועות האחרונים, מתוכנן להיחשף באופן רשמי לקראת סוף נובמבר. אחרי שש שנים של ניחושים סוף סוף נדע כמה חזק, גדול ומהפכני יהיה. והשאלה החשובה ביותר - האם יצליח לערער את שליטתן של פורד ושברולט?

אחד הרכבים המדוברים ביותר בתעשיית הרכבים החשמליים ייחשף רשמית לקהל ממש בקרוב – ב-21 בנובמבר, עוד ימים ספורים. טסלה מתכננת לערוך אירוע השקה של Cybertruck, הטנדר החדש והראשון שלה, בסמוך למפעל הטילים של SpaceX בלוס אנג'לס. כך לפי הודעתו של אילון מאסק בטוויטר.

אילון מאסק ציין שמחירו ההתחלתי של הטנדר יהיה נמוך מ-50,000 דולר. הטנדר, שהוכרז על פיתוחו כבר ב-2013, אמור להיות "טנדר טוב יותר" מהפורד F-150 המוערך, כמו גם "רכב ספורט טוב יותר" מפורשה 911. טרם ברור האם התייחסויות אלו הן כולן לאותו דגם או שמא הלקוחות ייבחרו מבין מפרטים שונים אפשריים.

למרות שהחשיפה העיצובית של הטנדר כללה עד כה תמונת קונספט חשוכה ונטולת מידע אמיתי, רבים מעריכים שהעיצוב של הטנדר החדש יהיה לא קלאסי, בלשון המעטה. הכוונה היא, ככל הנראה, שקהל הטנדרים המסורתי, זה שפורד מכוונת אליו, לא ימצאו אותו כדגם מושך לעין.

אז מה שכל העולם מחכה? נעשה עוד ספין

השקת הטנדר לקראת סוף נובמבר מאפשרת מספר משחקים ביח"צ שיעצימו את הרעש (הגדול מאד ממילא) סביב ההשקה. ראשית, עלילת הסרט המדע-בדיוני Blade Runner, האהוב על מאסק ושלדבריו "היווה השראה לעיצוב הטנדר", החלה בנובמבר 2019 בלוס אנג'לס. אוהבי הז'אנר והסרט כבר מחסירים פעימה מסיבה זו.

בנוסף, הכיסוי התקשורתי של האירוע אמור להיות רחב מהרגיל – באותם ימים נערכת תצוגת הרכבים בלוס אנג'לס, מה שיביא לעיר עיתונאי רכב רבים שיוכלו גם לכסות את ההשקה של Cybertruck. ואחרי כל זה – הרעש סביב הטנדר החדש יגנוב את אור הזרקורים מהמוסטנג החשמלית שפורד מתכננת לחשוף כמה ימים קודם.

גל ירוק בתחבורה באמריקה

הטנדרים שולטים היום בשוק הרכב האמריקאי כדגמים הנמכרים ביותר בשוק. סדרת F של פורד, בפרט, מובילה כבר למעלה מ-40 שנה כסדרה הנמכרת ביותר בארה"ב. הקונים של רכבים אלו לרוב קנאים ביותר למותג ונשארים נאמנים לו לאורך שנים. מסיבה זו הטנדרים מהיצרניות היפניות טויוטה וניסאן לא הצליחו להשיג אחיזה אמיתית בנתח זה בארה"ב, והשליטה נותרה של פורד, שברולט של GM ופיאט קרייזלר.

עם זאת, המיתוג המוצלח של טסלה בשנים האחרונות כיצרנית רכבים חשמליים אמינים וחזקים מצליח להדאיג את ראשי יצרניות הרכב הגדולות, ורבות כבר נכתב ונאמר על כוונתה של פורד להוציא בשנה הבאה את F-150 בגרסה החשמלית לחלוטין – מהלך שהואץ משמעותית אחרי ההתגרות הפומבית של מאסק בדגם הפופולרי.

לפי פרסומים שונים, גם ב-GM עובדים כעת על פיתוח טנדר חשמלי, אך לא ידועים עוד פרטים בנושא. מכיוון שהניסיון של טסלה בבניית רכבים חשמליים גדול יותר משל כל יצרנית אמריקאית אחרת רבים נוטים (או רוצים) להאמין שהיא האחת שתצליח לשנות את פילוח השוק מול היצרניות מדטרויט. עם זאת, אין לזלזל בכוחן של שלוש יצרניות הרכב הגדולות ובנאמנות של הנהגים – שכן השיקולים המנחים בקניית טנדר שונים בתכלית מאשר אלו של רכבי פנאי או רכבים משפחתיים.

כמה גדול ורחוק טסלה יגיעו עם Cybertruck? נתחיל לדעת ב-21 בנובמבר, 2019. הצטרפו אלינו לאתר ולעמוד הפייסבוק לעדכונים.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button