fbpx

סופר סוקו מציגה שלושה דגמים חשמליים חדשים

שני אופנועים במימדים מקבילים ל-125 סמ"ק, וקטנוע במימדים מקבילים ל-50 סמ"ק

בהשקה וירטואלית שהתקיימה לאחרונה, חשפה יצרנית האופנועים החשמליים שלושה דגמים חדשים: TS סטריט-האנטר, TC וונדרר (Wanderer) ו-CU מיני (CUmini). הדגמים החדשים מצטרפים לדגמים הנוכחיים שמשווקים – בליין החברה מוצעים כיום שלושה דגמי אופנועי 'נייקד' חשמליים, לצד מספר דגמי קטנועים. 

הדגם הראשון שנחשף הוא הסטריט-האנטר, שמשלב על פי החברה יכולות ספורטיבית, לצד דגש על נוחות. כדי לעשות זאת, מקבל הסטריט-האנטר כידון רחב ומושב ספוגי ונוח. 

TS סטריט-האנטר בהשקת האופנועים החשמליים החדשים של סופרסוקו
TS סטריט-האנטר באירוע ההשקה

האופנוע החשמלי הקטן, מקביל במידותיו לאופנוע 125 סמ"ק, מצויד במנוע חשמלי שמפיק מומנט בשרני במיוחד של יותר מ-18 קג"מ ומהירות מרבית של 75 קמ"ש. יש לו שלושה מצבי רכיבה וצמד סוללות 60V 32Ah שמייצרות יחד נפח של 3.84 קוט"ש. סופר סוקו טוענים לטווח רכיבה מקסימלי של 200 ק"מ – שיכול להיות מושג במהירות רכיבה נמוכה במיוחד של 25 קמ"ש – כך שהטווח ה'אמיתי' צפוי להיות נמוך בהרבה. 

רוצים לקבל את כל העדכונים על אופנועים, קטנועים ורכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

על הבלימה מופקדים צמד דיסקי בלימה הידראוליים ומערכת בלימה משולבת (CBS). גלגלים גדולים בקוטר 17" מקדימה ומאחורה, אמורים לספק יותר ביטחון ברכיבה. מבחינה עיצובית, נראה שבסופר סוקו הלכו בעקבות אחד מרבי המכר הגדולים ביותר בקרב אוכלוסיית הרוכבים הצעירים, הימאהה MT125, לו דומה הסטריט האנטר מאד. 

הדגם השני שנחשף הוא ה-TC וונדרר, שחולק את אותם מכלולים עם דגם הסטריט-האנטר, אך מציג מראה רטרו-סטייל – הכולל פנס קדמי גדול, מושב עור, צמיגי דו"ש ועוד. 

הדגם השלישי במספר הוא קטנוע, סי-יו מיני שמו. עם גלגלי 12" ועיצוב צעיר, ברור שהקטנוע החשמלי הקטן מכוון לזירה העירונית. המהירות מוגבלת ל-45 קמ"ש, כך שמדינות מסוימות, לא נדרש רישיון נהיגה ייעודי על מנת לרכב על הקטנוע החשמלי הקטן. יש לו מנוע אחורי בהספק של 600 וואט וסוללת 20Ah נשלפת במשקל 7.2 ק"ג – שכל אחד יכול להוציא ולהטעין. פיצ'רים טכנולוגיים רבים – אין כאן, אבל כן שווה להזכיר את ההנעה ללא מפתח. 

האם יש לכלים האלו משמעות גם בזירה הישראלית? 

עד לשנת 2021, מותג סופר סוקו עדיין לא הגיע לישראל – אך בשבועות הקרובים אמורה לצאת הודעה רשמית של חברת א.ש.ל מוטורס, שמייבאת מספר מותגי אופנועים לישראל כמו לדוגמא S.W.M על ייבוא הכלים החשמליים. שני דגמי קטנועים חשמליים מבית סופר סוקו אמורים להימכר כאן, אך נכון לכתיבת שורות אלו, לא קיבלנו מידע רשמי על תחילת השיווק המתוכנן או פרטים על המחירים. 

בישראל, בשונה ממדינות באירופה ובארה"ב אין חוק המאפשר לנהגי מכוניות לרכב על כלי רכב דו-גלגליים גם ללא רישיון נהיגה מתאים – למרות שכן שמענו קולות על כך שנעשים מהלכים להעביר חקיקה שכזו, שיש בכוחה בהחלט להשפיע על גודש התנועה. אפילו מאות בודדות של נהגים שיעברו לתחבורה דו-גלגלית חשמלית במקום להיכנס בבוקר למטרופולינים העמוסים עם רכב פרטי, יכולים לעשות הבדל ענק. במידה וזה יקרה, לכלים קטנים כמו ה-סיו-יו מיני, יהיה בהחלט מקום כאן. 

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button