fbpx

עשרות מליוני דולרים: פנקס ההזמנות של REE הישראלית תופח

החברה מקיבוץ גליל ים מפתחת שלדה מודולרית ואף מציעה דגם של משאית חשמלית מתוצרתה.

חברת ההזנק הישראלית REE, המפתחת שלדות מודולרית לרכבים מסחריים חשמליים ואף מציעה משאית חשמלית מתוצרתה, ממשיכה להתרחב באופן משמעותי. בחודש יולי האחרון דיווחה החברה שפנקס ההזמנות שלה עומד כבר על שווי של 25 מיליון דולרים ותוך כמה חודשים ספורים, המספר הזה קפץ כבר ל-40 מיליון דולרים.

מי שאחראית לקפיצה הזו היא חברת Midwest Transit Equipment, דילר האוטובוסים החשמליים הגדול ביותר בארה"ב שמתכונן לכניסה לשוק המשאיות החשמליות ומעוניין לבסס את המוצרים שלו על הפלטפורמה של REE.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

40 מיליון הדולרים האלו נכללים תחת Binding Purchases – רכישות עתידיות שמעוגנות בהסכם רשמי כך שאם אחד הצדדים (בדר"כ זה הרוכש) מקבל רגליים קרות ומחליט לצאת מהעסקה הספק יכול לתבוע אותו בבית המשפט. בעבור REE, שמוגדרת עדיין כחברת הזנק, כל דולר (או מיליון דולר) הם קריטיים להמשך הפעילות, כך שמדובר בחדשות חשובות מאד, וגם הבעת האמון של חברה בסדר גודל של MTE בסטארט-אפ הישראלי בוודאי שלא מזיקה.

ב-REE נמצאים עדיין בשלבי הפיתוח, אבל מבטיחים להתחיל במסירות עוד לפני סוף השנה הנוכחית, 2023, "מכיוון שאנו קרובים לאספקת הרכבים הראשונים שלנו בשוק האמריקאי, REE ממשיכה לראות ביקוש חזק למשאיות החשמליות P7 שלנו מסוחרים ברחבי צפון אמריקה, וכתוצאה מכך ערך ספר ההזמנות שלנו הוכפל תוך קצת פחות מחודשיים. אנו נרגשים להיבחר על ידי Midwest Transit Equipment, סוחר אוטובוסים מוביל בארה"ב, כאשר הם נכנסים למגזר המשאיות." אומרת טלי מילר, מנכ"לית המחלקה העסקית ב-REE.

המוצר העיקרי של REE היא פלטפורמת ה-P7, שזמינה בשתי וריאציות – פלטפורמה "עירומה" ופלטפורמה עם קבינה דו-מושבית. המוצר הראשון מתאים ליצרני רכב שלא רוצים להכנס לפיתוח יקר וארוך של פלטפורמה ומעדיפים לקנות פלטפורמה מוכנה עליה הם יוכלו לבנות רכבים חשמליים שונים. המוצר השני מתאים ללקוחות גדולים המעוניים לחשמל את הצי שלהם, ולתכנן ולמתג אותו לפי צרכי העסק שלהם – החל ממשאית סגורה, עם ארגז פתוח ואפילו מנוף.

הפלטפורמה החשמלית של REE כשברקע המשרדים הראשיים של חברת REE

״השלדה השטוחה לחלוטין, כוללת את סוללות הרכב, מחוברת לארבעה גלגלים הנקראים REEcorner, כשכל אחד מהם מכיל בתוכו את ה"רכיבים הקריטיים" כמו המנוע, מערכת ההיגוי, מערכת הבלימה והמתלים״ כך אומרת קרן שמש, סמנכ״לית השיווק ב-REE, ״כל גלגל REEcorner מתפקד כיחידה עצמאית – ההיגוי וגם הבלימה עובדים בטכנולוגיית על חוט (By-Wire) ומערכת בינה מלאכותית מובנית מתריעה על תקלות מבעוד מועד כולל קבלת עדכונים OTA.״

בחברה מכנים את השילוב הזה X-BY-WIRE, וכמו שבטח כבר הבנתם, גם המשאית החדשה שחשפו ב-REE, החלה את חייה כפלטפורמה שטוחה. כשכל גלגל מתפקד בצורה עצמאית, יכולת התמרון של הרכב, בעיקר במקומות צפופים, משתפרת בצורה משמעותית.

המשאית החשמלית P7-B של חברת REE הישראלית בנסיעה על כביש ניסוי

ב-REE מציעים גם שני מוצרים מוגמרים – משאית ה-P-7C חשמלית במשקל של למעלה מ-7 טונות. ה-P-7C של REE מציעה יכולת העמסה של יותר מ-3 טונות, הספק של כ-536 כ"ס וטווח נסיעה של כ-240 ק"מ. 

ה-P-7C של REE תוכננה במיוחד כדי להציע מקסימום נוחות וקלות תפעול לנהג – תא הנהג מאופיין בחומרים קשיחים המתאימים לסביבת עבודה, מסך תצוגה גדול, שמשה קדמית גדולה שמקלה על התמרון במקומות צפופים, רצפה שטוחה ותקרה גבוהה שמאפשרת לנהג לעמוד בקבינה של המשאית החשמלית. 

המוצר השני הוא רכב מסחרי חשמלי המיועד לעבודת Last Mile Delivery הנקרא פרוקסימה. הפרוקסימה שוקל כ-9 טונות, ניתן להעמיס עליו סחורה במשקל של כ-3.5 טונות, יש לו טווח נסיעה של כ-200 ק"מ ועל פי REE, הנהג יכול לעמוד בפנים בצורה נוחה על מנת לבצע את העבודה. 

בנוסף, ב-REE מפתחים גם כמה פלטפורמות קטנות יותר, על גביהן יהיה ניתן לבנות רכבים אוטונומיים לצרכי Last Mile Delivery, רובוטקסי, שאטל ועוד.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button