fbpx

150 ק"מ תוספת לטווח הנסיעה בכל 5 דקות טעינה: פולסטאר 5

ספינת הדגל החשמלית של המותג השוודי בהופעה פומבית ראשונה ללא צבעי הסוואה - ויש גם זווית ישראלית.

אמ;לק

ספינת הדגל החשמלית של מותג הרכב החשמלי השוודי שנמצא בבעלות ג'ילי, עלתה על הבמה להופעה פומבית ראשונה ללא צבעי הסוואה במסגרת אירוע Polestar Day שהתקיים בלוס אנג'לס. הפולסטאר 5 מתחרה ברכבים כמו טסלה מודל S, פורשה טייקאן, לוסיד אייר, מרצדס EQS ועוד.

בהרחבה

הפולסטאר 5 המתמודדת מטעם מותג הרכב השוודי בסגמנט רכבי הסאלון החשמליים ערכה כמה הופעות פומביות תחת שם הקונספט פרוספט, אבל זוהי הפעם הראשונה שאנחנו רואים את הרכב ללא חליפת הסוואה.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

היצע הדגמים של פולסטאר עומד כיום על 6 – 3 בייצור סדרתי ו-3 דגמי קונספט: פולסטאר 2, פולסטאר 3, פולסטאר 4, פולסטאר 5 (פרספט), פולסאר רודסטר קונספט ופולסטאר סינרג'י – מכונית העל החשמלית של המותג השוודי.

כיאה לספינת דגל חשמלית, הפולסטאר 5 מציעה מפרט יוקרתי, עיצוב מוקפד, ביצועים מרשימים, טווח נסיעה גדול, טעינה אולטרא מהירה (מהירה באופן קיצוני, כך על פי אנשי החברה) וכמובן שתג מחיר בהתאם. 

בפולסטאר 5 מותקנים שני מנועים חשמליים שמפיקים יחדיו הספק של יותר מ-850 כ"ס ומומנט של למעלה מ-91 קג"מ או במילים אחרות – הפולסטאר 5 יוצאת חזק מאד מהמקום. טווח הנסיעה המשוער עומד על איזור ה-550 ק"מ בין טעינות. אנשי פולסטאר מתגאים במיוחד ביכולות הטעינה המהירה של מכונית הסאלון החשמלית – תוספת של 150 ק"מ לטווח הנסיעה בתוך כ-5 דקות בלבד של טעינה. 

רכבי פולסטאר מוצגים על במה ביום פולסטאר ב-LA

הטעינה המהירה הזו מתאפשרת הודות לפיתוח של סטארט-אפ סוללות ישראלי מהרצליה בשם StoreDot שעוסק בפיתוח תאי סוללה המאפשרים טעינה מהירה במיוחד – שנבחנת על ידי אנשי המותג השוודי בהקשר של הפולסטאר 5. אנחנו כותבים נבחנת כי לפחות מבחינה רשמית, מוצר ה-XFC של הסטארט-אפ הישראלי בו משקיעות חברות כמו מרצדס, VinFast, עדיין נמצא בשלב הבדיקה, וסביר להניח שלא יהיה זמין כחלק מהמפרט של הרכב כאשר הוא יגיע לייצור.

אבטיפוס של פולסטאר 5 עם סוללה של StoreDot

לפי StoreDot תאי הסוללה של החברה בנויים בהרכב כימי יחודי שמאפשר להגיע לביצועי טעינה מהירה במיוחד ללא פגיעה באורך חיי הסוללה – גם לאחר יותר מ-1000 טעינות, כך נמצא בניסוי שערכה החברה לאחרונה.

״זהו צעד ענק עבור StoreDot ותמיכה חזקה בכך שהטכנולוגיה פורצת הדרך שלנו מוכנה לייצור המוני.״ אומר דורון מאירסדורף, מנכ"ל ובעלים שותף ב-StoreDot, ״אנו מאוד מרוצים וגאים מכך שפולסטאר שואפת להיות חברת הרכב הראשונה שתציג את תאי הסוללה הטעינה המהירה ביותר שלנו באב-טיפוס בקנה מידה מלא שניתן לנהיגה…".

״יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות כדי לשלב את המערכות שלנו במלואן במכונית ייצור, אבל הצוותים שלנו כבר מעורבים לחלוטין, ואנחנו נציג את התוצאות האלה בחודשים הקרובים.״

מודול הסוללה של סטורדוט StoreDot המיועד להתקנה ברכב הבדיקה פולסטאר 5

תומאס אינגנלת', מנכ"ל פולסטאר, אמר על שיתוף הפעולה בין החברות ״סוללות הטעינה המהירה הקיצונית החלוציות של StoreDot, בשילוב עם מערכת ההנעה החשמלית המובילה שלנו, יכולים לחולל מהפכה בחוויית הבעלות לבעלי רכבי רכב עם יכולת להיטען מחדש תוך דקות.״

לצד ההבטחות לעוצמת טעינה חזקה במיוחד, מה שעניין את רוב גופי המדיה שעוסקים בחדשות רכב חשמלי בעולם היא העובדה שלפולסטאר 5 אין חלון אחורי – המעצבים השוודים החליטו לוותר עליו על ידי "משיכה" אחורי של חלון הגג.

פולסטאר 5 צפוי להגיע לשווקים בשנת 2025.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button