fbpx

לסחוב את הקניות? יש לנו טסלה בוט!

הכירו את הלהיט הבא מבית מדרשו של אילון מאסק.

בעתיד הקרוב, הרובוטים כנראה לא יכריזו עלינו מלחמה (לפחות ככה אנחנו רוצים לחשוב) ויקחו מאיתנו את השליטה על העולם בצורה אלימה, אבל מה שבטוח כן הולך לקרות, זה שרובוטים "אנושיים" יחליפו את בני האדם בביצוע של יותר ויותר משימות.

מבניית מכוניות דרך איסוף מוצרים שהוזמנו ברשת ממחסני אי-קומרס עצומים (כמו של אמזון למשל) ועד למשלוחי אוכל עם רחפנים – מכונות כבר מחליפות בני אנוש במגוון רחב של תחומים.

רוצים לקבל את כל העדכונים על טסלה ועל רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

באירוע יום הבינה המלאכותית (AI Day) של טסלה שהתקיים לאחרונה, הציגה החברה רובוט "אנושי", טסלה בוט (Tesla Bot) שמו, ועל פי אילון מאסק הוא אמור לסייע לבני האדם לביצוע של משימות "משעממות שחוזרות על עצמן".

מאסק אמר שהוא רואה בטסלה את אחת החברות המובילות בעולם בתחום הרובוטיקה – אם לא המובילה בעולם. המכוניות של החברה יודעות לעשות לא מעט דברים בכוחות עצמן (בצורה מושלמת או לא, זה כבר תלוי את מי שואלים), כך שמבחינתו זה הגיוני לקחת את היכולות שטסלה פתחה בעבור הרובוטים בעלי ארבעת גלגלים שלה, ולשלב אותן גם ברובוטים שהולכים על שניים.

הרובוט של טסלה עשוי מחומרים קלים ומתקדמים, מסוגל לשאת משקל של עד כ-20 ק"ג ולהרים משקל של עד כ-68 ק"ג – כל זה בלי לחטוף כאב גב : ). הוא נע במהירות מירבית של 8 קמ"ש ומשקלו העצמי עומד על כ-56 ק"ג. טסלה בוט יהיה מסוגל לבצע לא פחות מ-40 תנועות – 12 בידיים, זרועות ורגליים (כ"א), 2 בצוואר ו-2 בטורסו (החלק הגדול בגוף האדם, ללא החשבת הגפיים והראש). מאסק הוסיף בהלצה שבני האדם יוכלו לעקוף אותו בריצה וגם לגבור עליו מבחינה פיזית – כך שאין סיבה לדאגה.

בדומה לרכבים החשמליים של טסלה, גם הרובוט שלה מצויד בשלל מערכות טכנולוגיות מתקדמות – יש לו מערך של שמונה מצלמות ומסך מתקדם בחזית הראש (סוג של "פנים" אם תרצו) אבל המעניינת והחשובה שבהם היא מערכת ה-FSD – המחשב שמאפשר את הנהיגה האוטונומית על סמך החיישנים המתקדמים שאוספים נתונים בזמן אמת, שמותקן ב"ליבו" של הרובוט. זו היכולת המרכזית שאמורה להעניק לרובוט יכולות לנוע לבדו במרחב ולהפוך אותו ליעיל באמת בביצוע משימות.

בסרטון מהאירוע שפורסם ביוטיוב אומר מאסק האתגר כי הגדול ביותר ביצירת רובוט "אנושי", הוא לתת לו את היכולת להתנהל לבד בעולם ללא הצורך לתכנת אותו מחדש בכל תנועה קטנה שהוא צריך לבצע – אנחנו רוצים רובוט שיהיה אפשר להפעיל בעזרת דיבור ולתת לו משימות כמו להרים כלי עבודה או לאסוף מצרכים מהסופר – 

"אני חושב שאנחנו יכולים לעשות את זה". אמר מאסק וזכה למחיאות כפיים מהקהל. 

ומה אנחנו חושבים? שאילון מאסק הוא יזם משוגע ושאין ספק שטסלה היא הרבה יותר מחברה שמייצרת מכוניות חשמליות – היא חברה שרוצה לשנות את העולם.

מאמרים נוספים

5 תגובות

  1. הוא משוגע, בטוח הוא רוצה להשתלט לנו על העולם היפה שלנו ולהפוך אותנו ליותר ויותר עצלנים, לא מספיק העצלנות של דור הזה?

  2. אבל בכל זאת צריך להעביר חוקים מגבילים ברורים על תחום הרובוטיקה בעיקר צבאית, "פחות עקרות בית" עם הגבלת 8 קמש

  3. סיביר כבר לא קפואה בגלל ההתחממות הגלובלית חחח .בלי טסלה עדיין היה בשוק בררת מחדל של ניסן ליף עם טווח 5 מטר אז תנשק למאסק תרגליים

  4. "טסלה היא חברה שרוצה לשנות את העולם", או במילים אחרות- לשלוט לנו על החיים ברמה שפייסבוק וגוגל יראו כמו משחק ילדים. צריך לפרק את החברה הזאת ולשלוח את מאסק לצינוק בסיביר לפני שיהיה מאוחר מידי!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button