fbpx

האם טסלה מתכוונים להגיע לישראל, ומתי?

התשובה הקצרה: כן. חברת טסלה תחל למכור רכבים בישראל בקרוב. בסוף שנת 2019 טסלה הקימה חברה מקומית בישראל ופרסמה מודעות דרושים. לאחרונה החברה הודיעה גם על הקמת תחנות טעינה סופר מהירות (Superchargers) בארבעה מיקומים בארץ בתחילת 2021, והקימה מרכז שירות בפתח תקווה.

החברה תחל למכור רכבים בישראל במחצית הראשונה של 2021.

לא מעט צרכנים בישראל חושבים על יבוא אישי רכב חשמלי ומחכים בקוצר רוח להגעתה של חברת טסלה לארץ. החברה, שהחלה למכור רכבים בארצות הברית לפני יותר מעשור, החלה להרחיב את פעילותה בשנים האחרונות לשווקים באירופה, לסין ולמזרח ואפילו לירדן.

עם זאת, עד לאחרונה לא היו הרבה רמזים בנוגע להגעת החברה לארץ. לפני מספר שנים החלה עצומה להתחלת יבוא טסלה לישראל שכללה מעל 4,500 חתימות, וכוונת בעלי העצומה הייתה להביא אותה לידיעת חברת טסלה כאשר יתגבשו מספיק חתימות שיוכיחו כי הדרישה והשוק כאן מצפים ומוכנים לרכבים הללו.

טסלה אמנם עדיין לא מוכרת רכבים בארץ, אבל אם אתם מתעניינים בקניית רכב חשמלי, אתם מוזמנים להציץ בעמוד הרכבים החשמליים הכולל רשימת דגמים שנמכרים בישראל, עם פרטים ומחיר.

איזה רכבים מוכרת טסלה?

טסלה מוכרת רכבים חשמליים בלבד, יחד עם מוצרי אנרגיה נקייה. הרכב הראשון של החברה היה ״מכונית-על״, הטסלה רודסטר. מאז החברה החלה לייצר רכבי יוקרה משפחתיים ובשנים האחרונות החלה לפנות לרכבים בקטגוריות מחיר נגישות יותר.

טסלה מודל 3

טסלה מודל 3 אדומה בסוכנות רכבים בקליפורניה ארצות הברית
טסלה מודל 3 (צילום: Martin Chavez / Shutterstock.com)

נכון להיום זהו הדגם הנמכר ביותר של החברה, והוא הצליח לכבוש את צמרת המכירות בארצות הברית ובאירופה. המודל 3 הוא הדגם הזול ביותר של החברה (מחירו בארצות הברית מתחיל מ-40 אלף דולר), והוא נכנס לייצור בשנת 2017.

מדובר ברכב סדאן משפחתי, טווח הנסיעה של הרכב הוא החל מ-400 קילומטר לטעינה בגרסתו הבסיסית, והוא מגיע בשלוש רמות גימור:

 • Standard Range Plus – הגרסה הבסיסית.
 • Long Range – גרסה בעלת טווח נסיעה מורחב (560 קילומטר לטעינה).
 • Performance – גרסת הביצועים, בעלת תאוצה של 3.3 שניות מאפס למאה קמ"ש.

טסלה מודל S

טסלה מודל S לבנה על משטח דשא
Ilze Filipova / Shutterstock.com

רכב יוקרה בתצורת סדאן, הייחוד של הרכב הוא בכך שהוא הרכב שנותן טווח נסיעה ארוך במיוחד, טווח הנסיעה הארוך ביותר הניתן כיום לרכב חשמלי נטען מלא של כ-600 ק"מ בטעינה בודדת.

טסלה מודל X

טסלה מודל X בתערוכה
franz12 / Shutterstock.com

רכב פנאי יוקרתי שיכול להגיע במספר תצורות, ובעל דלתות אחוריות הנפתחות מעלה ונותנות לרכב את הצורה המפורסמת שלו. הדגם פותח על בסיס פלטפורמת מודל S. לרכב מנוע כפול והנעת 4X4. הוא מגיע בשתי תצורות בסיסיות: טווח גדול (Long Range) וביצועים מגוחכים (Ludicrous  Performance).

פוליטיקה של השוק המקומי

בישראל, שוק הרכבים נשלט על ידי יבואניות הרכב. חברת טסלה מצידה, מעדיפה לעבוד ישירות מול הלקוחות ליבוא אישי לרכב החשמלי שלהם, ולהקים נציגות מקומית שלא דרך יבואן. בעבר היה ניסיון מצד יבואנים ואף מצד איש העסקים גיל שויד ממקימי צ'ק פוינט להשיג זיכיון, אך אלו נענו בשלילה.

במהלך השנים התגבשו יוזמות שמטרתן הייתה לייבא את רכבי טסלה לארץ, אך היוזמות הללו לא צלחו מסיבות שונות. לדוגמה, כדי לקבל רישוי לרכב בארץ חייב להיות מוסך מורשה לטיפול ברכבים. במקרה הזה מדובר בחסם משמעותי.

בנוסף, תשתיות הטעינה בארץ עדיין בחיתוליהן, אמנם לאחרונה המדינה החליטה להרחיב את תשתיות הטעינה לרכבים חשמליים, אך מדובר בתהליך שיקח עוד מספר חודשים. התקציב המתוכנן עבור יוזמה זו לשנת 2019: 10 מיליון ₪. כוונת המשרד היא להקצות במהלך השנים 2019-2021 25 מיליון שנים להקמת תשתית טעינה בארץ.

נקודה נוספת היא המחסור בעמדות הסופרצ׳רג׳ר של טסלה. מדובר בעמדות סופר-מהירות שמאפשרות להטעין את רכבי הטסלה בזמנים קצרים מאוד. טסלה משקיעה רבות בתשתיות הטעינה ונוהגת להטעין מספר רב של מטענים בכל תחנה. המטענים ממוקמים לרוב באיזורים מרכזים כמו מרכזי קניות, או פארקים לאומיים.

היסטוריה בעייתית?

בעבר היו רכבי טסלה בארץ למטרות ניסוי בחברות בטר פלייס ומוביל איי בהיתר מיוחד. מאז הרבה מים זרמו בירקון: חברת בטר פלייס פשטה את הרגל, ובין חברת טסלה וחברת מובילאיי עבר חתול שחור לאחר תאונת דרכים קטלנית בפלורידה במאי 2015.

אילון מאסק מבקר לעתים בישראל. במרץ 2018 מאסק היה בירושלים וירדן ולמד איך לשפוך אבסינת' בוער למגדל כוסות בבר בירושלים ובילה עם ילדיו שהיו בחופשת האביב. היו שמועות שהביקור היה קשור לחברת קורטיקה הישראלית העוסקת בבינה מלאכותית, בין היתר באוטונומיה של רכבים, שמועות שהוכחשו על ידי מאסק עצמו. נתניהו טען שנפגש עם מאסק באותו הביקור ובו דיברו על הנגב והאפשרות כי יספק אנרגיה נקייה לכל צרכי ישראל, אם רק נרצה. מה שבטוח הוא שהיום מאסק מיומן יותר במזיגת אבסינת'.

מעבר לכך, מדיניות המס על רכב חשמלי בישראל משתנה וככל הנראה משפיעה על שיקוליה של חברת טסלה. כך למשל רשות המסים בוחנת אפשרות של מס נסועה שיחושב על פי הקילומטרז׳ השנתי ומקצצת בהדרגה את הטבות המס על רכבים ירוקים. הדבר עלול לקונה הישראלי לחשוב פעמיים לפני קניית מכונית חשמלית של טסלה.

שיווק אזורי

מדינת ישראל מוקפת מדינות ערביות שגם הן ישמחו לתת לאזרחים בהן אפשרות לנסוע בטסלה. בניגוד לישראל, יתר המדינות דוברות ערבית ומקיימות קשרי מסחר בינן.

כיום טסלה פועלת בשתי מדינות באזור המזרח התיכון – ירדן ואיחוד האמירויות הערביות.

הבחירה בירדן נראית תמוהה לרבים: כמות הרכבים בירדן עומדת על 166 רכבים לכל 1000 אנשים, בישראל – 383 רכבים לכל 1000 איש והמצב הכלכלי של תושבי ירדן אינו מזהיר. יחד עם זאת, קיימת סברה כי ירדן היא למעשה "מדינת ניסוי" – מדינה ערבית קטנה ויחסית יציבה בה מרבית התושבים מדברים גם אנגלית. הקמת חלוץ במדינה זו מאפשר לפתח ניסיון במתן שרות לתושבי האזור, שרות וידע בערבית והיכרות עם תרבות מקומית.

כמתבקש, הקו ממשיך לכיוון איחוד האמירויות – מדינה בה לתושבים רבים ישנם האמצעים הכלכליים לרכוש רכב חשמלי. יחד עם זאת, ייתכן שיש כוונה עתידית להכנס ארצה לאור ביקוש קיים לעובדי טסלה בתחום שירות לקוחות שימוקמו בהולנד וידעו לתת שירות באנגלית ועברית.

מאמרים נוספים

19 תגובות

 1. טסלה הוא רכב מעולה, אמין ובמיוחד עכשיו לאחר הורדת המחיר הנוספת – להערכתי גם משתלם יותר על פני רכבים אחרים באותו סדר גודל של תקציב.
  כמובן שאפשר לעשות ייבוא אישי לרכבים חשמליים ייחודים ולקבל מחיר הרבה יותר טוב מאשר לרכוש ישירות מהיבואנים שגם מבחינת דגמים הם מוגבלים יותר.
  https://breman.co.il/ – דוגמא נהדרת לחברת ייבוא רכבים חשמליים במחירים הזולים ביותר בשוק.

 2. 1 במאי 2022
  הגיע הזמן להסיר את הכתבה הזו מה "כתבות החמות".

 3. לפני שטסלה תגיע לארץ – פולקסווגן כבר יתחילו לשווק את ID.3 שלהם.
  דגם בסיס עם מנוע 100kW ובטריה 45kWh צריך לעלות בגרמניה 30,000 אירו או 125 אש"ח בארץ אחרי המסים (עד שנת 2023).
  לטסלה יהיה קשה להתחרות עם מחיר של מעל 200 אש"ח. לא כולל, כמובן, אוהדים שרופים של טסלה שיהיו מוכנים לקנות בכל מחיר.

 4. בעולם (סין, ארה"ב) כבר יש ניסיון רב במכוניות חשמליות.
  כמה מקורות לעקוב וללימוד
  אומנם המדינה לא מקלה בעיניין (רישוי, מיסוי, ומעטפת חשמל) אבל ניתן בברור ללמוד מהעולם שהולך ועובר לחשמלי.
  אבל בחרתם ביבי אז קיבלת את זה..

  ניתן לעקוב ב :
  https://www.youtube.com/watch?v=CSHzvLm9UlA
  עכשיו גם אתם יכולים לדעת.
  אל תגידו שלא אמרתי.

  https://www.youtube.com/user/AutolineDetroit

  https://www.youtube.com/channel/UCbEbf0-PoSuHD0TgMbxomDg/featured

  https://www.youtube.com/user/fullychargedshow

  ועוד מס' ערוצים לבחירה…
  https://www.youtube.com/user/transportevolved

  https://www.youtube.com/channel/UCNX6A–KWiqE_F45EcPqmNw/featured

  https://www.youtube.com/user/AbsoluteSavannahs/featured

  https://www.youtube.com/channel/UCLdTYHvdML-EXsPeiiYJLqA/featured

  ומשהוא מיוחד…
  https://electrek.co/2019/04/08/egeb-solar-tower-israel/

  בקיצור עצוב.

   1. זה לא בגלל אקיבוש, זה בגלל ד"רים דמיקולו כמוך שהביביאדה לא פסחה עליהם.

  1. אתה אגם מתועב שמערב פוליטיקה באגזוז או בסוללה
   טחפש עלוב

  1. אפשר ליבא לארץ באופן פרטי ואפילו יש בכבשי ישראל רכבי טסלה מזה זמן מה.

   1. לצערנו עדין לא ניתן.
    יש היתרים זמניים שמוארכים מידי כמה חודשים, עבור נציגי וראשי קונסוליות, להם יש טסלה במדינת המקום והם נוהגים בהן בארצנו. לנו ידוע על אחת כזו.
    מעבר לכך, כל רכבי טסלה שהיו כאן או שהוחזרו לחברה או שמוחבאות אי-שם במרתפים, צוברות אבק, מאחר ואין להן אישור תנועה.

    שלכם, טסלה ישראל (מועדון מעריצים).
    רוצים לשמוע עוד?
    היכנסו כעת לקישור "טסלה ישראל – Tesla Israel".
    גם לכם מגיע!

    ‏https://www.facebook.com/groups/1751139384947726/?ref=share

    שלכם,
    טסלה ישראל.

    טסלה – גם לכם מגיע!

   2. איך אפשר ליבא טסלה צריך אישור של מוסך מורשה שמוכן לטפל וכרגע לא מצאתי כזה אם מישן יודע על המוסך הזה או על איל אפשר להביא טסלה לארץ אשמח אם תשלחו לי הודעה 0523736225

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button