fbpx

MG ZS EV – אם גי חשמלית

קרוסאובר קומפקטי של החברה הבריטית MG ROVER (בבעלות SAIC הסינית) אשר יוצא לשוק עם מחירים התחלתיים מפתיעים – בארץ הרכב נמכר בשתי רמות אבזור החל ממחיר של 128,888 שקלים. החברה פועלת כמה שנים באנגליה ומשחררת רכבי סופר מיני ו-SUV המתחרים במותגים המובילים בתחומים אלו. ה – MS ZS EV ( או NG EZS בקיצור( לא נותנת תחרות ליונדאי קונה או לרנו זואי החשמליות מבחינת טווח נסיעה או ביצועים אבל בהחלט נותנת להן פייט רציני מבחינת המחיר. 

ההיסטוריה של MG SZ EV

החברה הבריטית נקנתה על ידי חברה סינית (שלאחר מכן מוזגה עם חברה נוספת אשר כיום פועלת תחת SAIC) הדגם המקורי, מונע בנזין היה דגם שתוכנן על ידי החברה לפני המכירה לסינים והיה בשוק בין השנים 2001-2005. דגם קרוסאובר זה הוא הדגם השני של החברה בתצורת SUV, הראשון הוא ה-GS הגדול יותר. הדגם החשמלי הוצג לראשונה לשוק בסין ביולי 2019.  

למי הרכב מתאים?

היתרון הגדול של MG ZS EV הוא בכך שהוא נותן מענה שלם למשפחה עירונית עם טווחי נסיעה בינוניים. מדובר ברכב נוח ומאובזר ללא יומרות או טווח מרשימים במיוחד אבל עם פתרון מוצלח למי שמחפש תמורה טובה לכספו. משפחה עירונית יכולה לעשות שימוש טוב בתאוצה המהירה לצורך תמרונים עירוניים, גם אם המהירות המקסימלית או התאוצה לא מתחרים בקטגוריית הביצועים הטובים במיוחד של רכבים אחרים בסגמנט. הסוללה קטנה יחסית, דבר שאינו בהכרח חסרון אם לא מחפשים את הטווח האולטימטיבי: טעינה מלאה בשקע ביתי תערוך רק כשש וחצי שעות, די והותר לרכב המשמש לנסיעות לעבודה ויציאות בערבים.

נתונים טכניים

לדגם MG ZS EV הנעה קדמית. בניגוד למקובל בדגמים אחרים, מיקום הסוללה הוא קדמי ולא בתחתית הרכב ומדובר בסוללה קטנה יחסית של 44.5 kWh.  המנוע הסטנדרטי מגיע עם 141 כוחות סוס. טווח הנסיעה לטעינה (לפי נתוני היצרן) עומד על 262 ק"מ לפי WLTP (והערכה של כ- 230 בנתוני אמת לפי EVDB). תאוצת הרכב– מ-0 ל- 100 ק"מ ב- 8.5 שניות. מהירות מרבית עומדת על 150 קמ"ש. טעינה מהירה (DC טעינה מהירה של 50 kWh) של ארבעים דקות טוענת את הרכב מריק ל-80%. טעינה ביתית איטית (7 kWh חד או תלת פאזי) אמורה להימשך כשש וחצי שעות. 1000 הקונים הראשונים שיקבלו הנחה על הרכב, גם יקבלו את עמדת הטעינה הביתית בחינם.

MG המיובאת על ידי קבוצת לובינסקי בארץ מספקת אחריות ל-5 שנים או 150,000 ק"מ והאחריות על סוללת הליתיום-יון הנה 8 שנים או 150,000 ק"מ ל-70% סוללה.

אבזור

הרכב נמכר בארץ בשתי רמות אבזור:

  • רמת אבזור NET S עם מסילות גג, חיישני חניה אחוריים, מערכת מולטימדיה צבעונית 8" הכוללת Apple CarPlay, 4 רמקולים, בלם יד חשמלי הכולל אפשרות ל-Auto Hold וסיוע לזינוק בעליה ובלימה בפקק, כניסה והתנעה ללא מפתח והגה מצופה עור. בצד הבטיחות הרכב מציע מערכת מקוריות בלבד – 6 כריות אוויר, עיגוני איזופיקס, אור גבוה אוטומטי, אזהרה ותיקון סטייה מנתיב, שמירת מרחק אקטיבית, קריאת תמרורים כולל אפשרות לקישור למגביל המהירות, בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת מצב נסיעה בפקקים, בלימה אוטונומית עד 150 קמ"ש (בזיהוי כלי רכב בתנועה) בנוסף מזהה המערכת גם הולכי רגל (עד 64 קמ"ש).

  • רמת אבזור S NET UP תוסיף על כך חישוקי 17", קיפול חשמלי למראות, ריפוד דמוי עור, 6 רמקולים, מושב נהג חשמלי, חימום למושבים הקדמיים, מצלמה אחורית, גג שמש פנורמי נפתח. רמת האבזור כוללת מערכות בטיחות אקטיביות נוספות בדמות זיהוי רכב בשטח המת במראות (אזהרה בטווח 7 מטר לאחור), מערכת לסיוע מעבר נתיב (אזהרה בטווח 7-70 מטר לאחור), אזהרה מתנועה חוצה מאחור במצב רוורס. מחיר 141,111 שקלים.

בטיחות

הרכב מגיע עם בקרת שיוט אדפטיבית בכל רמות הגימור, חיישן לחץ אויר בצמיגים, עזר לתחילת נסיעה בעלייה, בלימת חירום אוטונומית, חיישני חגורות בטיחות, זיהוי הולכי רגל ורוכבי אופניים, מערכת עזר לשמירה על הנתיב התרעה לסטייה מהנתיב, עזר למניעת התנגשות חזיתית, מערכת חכמה לשמירה על המהירות, זיהוי שטחים מתים ורכב חוצה בנסיעה לאחור. 

Back to top button