fbpx

נחנך בקיסריה: שאטל 100% חשמלי שנטען אלחוטית

החברה לפיתוח קיסריה השיקה השבוע שאטל בין תחנת הרכב לפארק העסקים בקיסריה, המבוסס על אוטובוסים חשמליים. האוטובוסים יטענו באמצעות תשתית טעינה אלחוטית שפותחה על ידי חברת אלקטריאון הישראלית.

החברה לפיתוח קיסריה השיקה השבוע מערך היסעים חשמלי בעל יכולת טעינה אלחוטית, המבוסס על הטכנולוגיה של חברת אלקטריאון, המפתחת טכנולוגיית טעינה אלחוטית עבור כלי תחבורה חשמליים.

המערך החדש מאפשר לאוטובוסים החשמליים בפארק העסקים של קיסריה להטען בצורה אלחוטית בזמן החניה שלהם, וזו הודות לתשתית טעינה ייחודית המוטמנת מתחת למתחם החניה. תשתית זו מאפשרת טעינה אוטומטית המתרחשת בכל פעם שהאוטובוסים חונים במתחם ועומדים בתחנה – ובכך פורסת את הטעינה של האוטובוסים לאורך כל היום.

רוצים לקבל את כל העדכונים על רכבים חשמליים בארץ ובעולם ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ EV Magazine בטלגרם

תשתית הטעינה נפרשה בחלקו הצפוני של פארק העסקים קיסריה, בסמוך לתחנת הרכבת ולפרויקט ״קמפוס הרכבת״ – מתחם הייטק המשתרע על פני יותר מ-45 אלף מ"ר הנמצא בימים אלו בתהליכי בניה.

גיא גולדיג, סמנכ"ל חטיבת התפעול של החברה לנכסי קיסריה מציין כי מערך ההטענה החשמלית האלחוטית שהתקנו בחלקו הצפוני של פארק העסקים החכם של קיסריה מצטרף לעשרות עמדות הטעינה לרכבים חשמליים הפרוסות ברחבי קיסריה – לתועלת העובדים בפארק ולרווחת התושבים שיכולים לטעון את כלי הרכב המונעים בחשמל גם בסמיכות למרכזים המסחריים ביישוב, במועדון הגולף ובנמל קיסריה.

שירות השאטל של פארק העסקים החכם של קיסריה מתוזמן עם שעות הגעתה של הרכבת אל הפארק והוא עומד לרשות הנוסעים, עובדי ומבקרי הפארק ללא תשלום. בשעות הבוקר יוצא האוטובוס מתחנת הרכבת קיסריה ונוסע במסלול קבוע לטובת פיזור העובדים בחלקי הפארק הצפוני והדרומי. בשעות אחר הצהריים, בסיום יום העסקים, אוסף השאטל את הנוסעים מרחבי הפארק בחזרה אל תחנת הרכבת.

הנוסעים יוכלו להשתמש באפליקציית אלקטריאון, אשר מספקת בזמן אמת מידע אודות מיקום והתקדמות השאטל ברחבי הפארק.

״גם בעיצומם של הימים המאתגרים מאוד הללו, אנחנו אומרים לאויבים שלנו בקול צלול וברור שאנחנו ממשיכים לפתח, ממשיכים לבנות, ממשיכים לחדש ולהביע את החוסן של החברה הישראלית בעשייה.״ אומר על הפרויקט מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לנכסי קיסריה. ״אנו רואים בפרויקט פורץ הדרך ובשיתוף הפעולה עם אלקטריאון פוטנציאל חסכוני וכלכלי נרחב וצעד חשוב לקידום ביצוע המעבר לתחבורה ציבורית שאינה מזהמת. זהו ביטוי נוסף של מדיניות השמירה על איכות הסביבה, איכות החיים והנגישות באזור קיסריה עבור הלקוחות שלנו וגם עבור הדורות הבאים.״

אוטובוס חשמלי עירוני עם הכיתוב פארק העסקים של קיסריה בתחנת אוטובוס
צילום: ליה להב אמיר

״השאטל שהשקנו היום הינו השאטל המסחרי הראשון מסוגו בעולם בעל יכולת הטענה אלחוטית. אני גאה להיות חלק מפרויקט ישראלי שאפתני נוסף שיוצא לדרך ויאפשר למעל ל–12,000 עובדי פארק העסקים קיסריה ליהנות מנסיעה באוטובוס שנטען באופן חשמלי, ידידותי לסביבה, זמין ומהיר.״ אמר על המהלך אורן עזר, מנכ״ל אלקטריאון, ״אנו משיקים פרויקט תחבורה ציבורי המביא בשורה לתושבי האזור שיוכלו ליהנות משירותי השאטל לפארק ולסביבותיו. אנו מקווים להרחיב מודל זה בעתיד לכל אזורי התעסוקה הגדולים בארץ בהם קיימת תחנת רכבת״.

פרויקט זה הושק מספר שבועות אחרי שחברת אלקטיראון חתמה על פיילוט להקמת כביש טעינה אלחוטי בדטרויט שבארצות הברית, במסגרתו תוקם תשתית לאורך כחצי ק״מ שתאפשר להטעין רכבים תוך כדי נסיעה.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button